Nõukogu: matemaatika riigieksam võiks olla kohustuslik

Täna õhtul kogunes Majandus- ja
Kommunikatsiooniministeeriumis Informaatikanõukogu, mis pidas
oluliseks tagada majandusspetsialistidele ja teadlastele senisest
süsteemsemat ettevalmistust ja kaaluda matemaatika riigieksami kohustuslikuks
muutmist.

Informaatikanõukogu avaldas arvamust, et lähiaastatel tuleb Eesti IKT-sektoril maailmakonkurentsis püsimiseks läbi teha olulised muutused ja selleks läheb vaja eelkõige senisest suuremat riigi toetust. Veel soovitas nõukogu info- ja telekommunikatsiooni (IKT) alase doktoriõppe elavdamist, kõigis õppekavades IKT alaste teadmiste õpetamist ja üldhariduse õppekavades reaalainete osakaalu tõstmist, teatas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium oma pressiteates.

Nõukogul tõdeti, et Eesti rahvusvaheline e-riigi maine pakub kodumaisele IKT-tööstusele palju võimalusi. Samas ei taga olukord, kus Eesti IKT-sektori firmad keskenduvad siseturule või tegelevad allhankega rahvusvahelistele kontsernidele, sektori konkurentsivõimet ja jätkuvat arengut.

Seetõttu tegi Informaatikanõukogu ettepaneku lisada infoühiskonna arengukava rakendusplaani konkreetsed toetusmeetmed IKT-sektori arendamiseks, mis peavad kaasa aitama Eesti IKT-ettevõtete tegutsemisele maailmaturul, muutes seni peamiselt allhankega tegelevad ettevõtted hoopis selle tellijaks.

Järgmine informaatikanõukogu koosolek toimub märtsikuus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara