Nipsud ja plaksud juhivad telerit ja mobiiltelefoni

Tüütud nupud võivad üldse kaduda.
Lähitulevikus alluvad telerid ja mobiiltelefonid lehvitustele, plaksudele
ja näpuviibutustele. Vähemalt lubavad selliseid ennustusi teha kaks lähiajal
turule tulevat toodet, kirjutas Physorg.

Sony Ericssoni mobiiltelefon Z 555 päästab omaniku piinlikkust olukorrast, mil telefon heliseb, aga vaigistavat nuppu ei õnnestu kuidagi leida. Kasutaja saab helina vaigistada lehvitades telefoni ees kätt. Telefoni sisse on ehitatud kaamera ning lihtne käeliigutus vaigistab helina ning paneb seadme tagasi ooterežiimile.

Telefon jõuab müügile sel kevadel, kuid hinda pole tootjafirma veel teatanud.

JVC teler „Snap Gesture” (Nipsuta ja žestikuleeri) aga saab hakkama sootuks ilma kaugjuhtimispuldita. Hetkel veel katseeksemplaridena toodetava teleri sees on peidus mikrofon, mis suudab avastada plaksutamist, videokaamera jälgib sõrmeliigutusi ning lisaks veel terve rida sensoreid, mis aitavad seadmel meeles pidada tervet rida tavalisi žeste.

Teleri käivitamiseks tuleb kolm korda käsi plaksutada, selle peale ilmub menüü. Siit saab valikuid teha, kui osutada sõrmega mõnele menüü alajaotusele. Kogu teleri juhtimine käibki vaid käte abil, vahenditeks käeliigutused, -plaksutused või sõrmenipsud

Näiteks heli vaigistamiseks tuleb plaksutada kindlal viisil. Samuti saab seadet programmeerida nii, et kindla käeliigutuse peale lülitub teler üle soovitud kanalile. Kahe plaksu peale näiteks hüppab ekraanile Kanal 2.

Seni pole JVC veel teatanud, millal toode ametlikult müügile jõuab.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara