EL kinnitas mobiil-TV standardi

Euroopa Liit kinnitas Nokia välja töötatud
DVB-H eile eelistatud mobiiltelevisiooni standardiks, kuigi mobiilioperaatorid
pidasid seda ennatlikuks ning mõned riigid olid vastu.

Euroopa Komisjoni teatel annab Digital Video Broadcasting Handheld`i ametlik heakskiitmine EL poolt selle ala arengule tugeva tõuke, vahendas Reuters. “Et mobiil-TV Euroopas arenema hakkaks, on vaja kindlust tehnoloogias,” ütles komisjoni telekomivolinik Viviane Reding.

DVB-H on ainus ülemaailmselt esindatud standard, Lõuna-Koreas, Jaapanis, Hiinas ja USAs arendatakse omi, näiteks USA firma Qualcomm toodet. Redingi sõnul on EL otsus oluline signaal riikidele, kes valmistuvad tegema valikut DVB-H ja teiste standardite vahel.

Euroopa mobiilioperaatoreid ühendava GSM Associationi teatel jääb ta mobiil-TV tehnoloogia suhtes neutraalseks kuivõrd standardi peab otsustama turg. “Ametlikul heakskiidul on küll kaalu, kuid pole veel selge, kas DVB-H on tingimata parim standard,” teatas organisatsiooni esindaja.

Suurbritannia, Saksamaa ja Holland olid DVB-H ühtseks standardiks seadmise vastu. Praegu on see Euroopas katsetuste ja kommertskasutuse alguse vahelises järgus 16 riigis. Teletootjate arvates on küsimus standardist kõrvaline võrreldes põhiküsimusega, kas mobiiltelevisioon tasub end ära.

"Kuidas kujundada teenus, mida inimesed tahavad? Isegi kui see on tasuta ja teenib raha reklaamist, siis kui palju reklaame on inimesed nõus väikeselt ekraanilt nägema?” küsis Euroopa kommertstelevisioonide liidu direktor Ross Biggam. Mobiil-TV-d on spordi, uudiste ja muusikavideotega katsetatud paljudes maades.

Üks väheseid, kus asi ärilisel alusel toimib, on Itaalia. Euroopa Komisjon avaldas lootust, et tänavune aasta oma jalgpalli EM-i ja olümpiamängudega annab tarbijatele tõuke teleprogrammide tarbimiseks mobiiltelefoni abil, võimaldades telekomioperaatoreile ja teleprogrammi tootjaile uusi teenimisvõimalusi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara