Kiisler: Eesti ei oska e-kogemustest rahvusvahelist kasu võtta

Regionaalminister Siim Kiisler arutas täna
Microsofti korporatsiooni asepresidendiga e-riigi arengut ja IT-ekspordi
suurendamise võimalusi, tõdedes, et Eesti ei oska oma kogemusi pöörata
rahvusvaheliseks kasuks.

„Eesti on küll tuntud IT-tiiger ja e-riigi pioneer, aga me ei oska oma kogemust pöörata rahvusvaheliseks majanduskasuks, et luua sellega ekspordivõimalusi oma ettevõtetele ja hoida innovaatilise riigi mainet. See peab muutuma,“ ütles regionaalminister pressiteates.

Simon Brown ütles, et lisaks riigi seni üsna jäigale positsioonile muudab ekspordi raskeks ka Eesti ettevõtete väiksus. „Eesti infotehnoloogiaettevõtted on võimekad ja suudavad luua väga häid lahendusi. Välisturgudel on aga väikesel firmal väga raske end läbi suruda. Siin võiksime kaaluda koostöövõimalusi, kuidas Microsoft saaks oma partnerite võrgustikuga toeks olla. Usun, et ühendades Eesti firmade kogemused ja meie globaalse esindatuse, saaksime neid barjääre oluliselt alandada,“ sõnas Brown.

Ministri sõnul peab Eesti panustama arengusse ja kasutama pingelise eelarve nappe vahendeid maksimaalselt ära. „Iga kulutatava krooni puhul peame kaks korda mõtlema, millist kasu selle eest saame. Praegu oleme olukorras, kus riik tellib uuenduslikke lahendusi ja paneb need oma kappi luku taha. Samas põhinevad e-teenused tehnoloogial, mida saab piltlikult öeldes mitu korda müüa. Riigitellimused moodustavad suure osa IT-turust, aga kas me kasutame seda ressurssi piisavalt?,“ küsis Kiisler.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara