EMT: Elisa ei tunne intellektuaalse omandi õiguse põhimõtteid

EMT kommenteeris konkurendi Elisa katset
taotleda parima leviala kaubamärki, et nende idee pole väga perspektiivikas ning
on üllatav, et konkurent ei tunne piisavalt intellektuaalse omandi õiguse
põhimõtteid.

EMT avalike suhete juht Kaja Pino vahendas ettevõtte seisukohta, et muidugi võib alati esitada taotluse midagi kaubamärgina registreerimiseks ja sel teemal endale tähelepanu tõmbamiseks pressiteate teha. Kuid tõenäoliselt ei ole katse registreerida „Parim leviala“ kaubamärgina väga perspektiivikas ning on üllatav, et meie konkurent ei tunne piisavalt intellektuaalse omandi õiguse põhimõtteid.

"Näiteks ei saa registreerida tähist, mis koosneb üksnes teenuse kvaliteeti või teenuse teisi omadusi näitavatest /kirjeldavatest tähistest - „Parim leviala“ kirjeldab ju aga üksnes leviala kvaliteeti. Lisaks ei saa registreerida tähist, mis koosneb üksnes tähisest/andmetest, mis on muutunud tavapäraseks keelekasutuses," väidab EMT.

"Üldiseks vastuseks Elisale ütleks, et pigem oleks vaieldav Elisa enda väide nende parima levi kohta, sest Elisa tugineb oma väidetes enda tellitud ühekordsetele uuringutele X linna Y punktis GSM-võrgus. Tallinnas kasutasid nad Tehnilise Järelevalve Ameti uuringut, kuid TJA on seejärel avalikult ja ametlikult teatanud, et ei nõustu Elisa tõlgendusega nende leviala paremuse osas," vahendas ettevõtte esindaja.

"EMT parima leviala väide tugineb argumentidele, mida ükski konkurent ei saa vaidlustada: EMT-l on ainsa mobiilioperaatorina kogu Eestit kattev EDGE võrk ja suurim 3,5G võrk. Tänapäeva mobiil ei tähenda ju ammu enam ainult rääkimist ning leviala ainult GSM-levi."

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara