Microsoft tuli välja uue robotiehitustarkvaraga

Usus, et robootika on oluline
tulevikutehnoloogia, tõi Microsoft välja tarkvaraplatvormi Robotics Developer
Studio 2008, mis võimaldab kasutajatel luua rakendusi robotite tarbeks.

Tarkvara, mida esitleti Californias Santa Claras toimunud robotiarenduse konverentsil ja messil, on Microsoftil juba kolmas omataoline robotiehitusplatvorm, kirjutas Physorg. Programmi varasemaid versioone on alla laaditud üle 250 000 korra ning üle 60 ettevõtte kasutab seda kommertsrobotite arendustöös.

Uus platvorm on saadaval kolmes versioonis. Expressi saab vabalt alla laadida, see on mõeldud hobirobootikutele. Standard on mõeldud professionaalsetele robotiarendajatele, see maksab 500 dollarit. Tudengitele ja õppeasutustele mõeldud versioon Academic pole hetkel veel ilmunud.

Kui platvormi varasemad versioonid piirasid professionaalidel ja õppeasutustel programmi kopeerimist üle 200 korra, siis nüüd litsentsi ostnutel enam sellist piirangut ei ole.

Võrreldes varasematega on uusversioonil mitmeid täiendusi, esiteks on programmi töökiirust kolmekordistatud ning arendajad saavad andmetöötlust palju täpsemalt optimeerida.

Kasutajatel on võimalik oma lahendusi testida kolmes virtuaalses keskkonnas: korteris, linnas ja mägedes. Ühtlasi on võimalik erinevate lahendusi hõlpsamalt seostada ning tööd on võimalik teha üheaegselt mitme seadmega ning võrgupõhiselt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

CINAMON is looking for a passionate IT ASSISTANT

Manpower OÜ

31. oktoober 2018

GLAMOX is looking for a JUNIOR FUNCTIONAL ARCHITECT

Fontes PMP OÜ

16. oktoober 2018

Teabevara