National Geographic jõuab arvutimängudesse

Eelkõige loodusteadusliku ajakirja
väljaandja ja loodusfilmide tootjana tuntud National Geographic hakkab tegema ka
loodusteadustel ja kultuuripärandil põhinevaid arvutimänge.

Teisipäeval teatas mittetulundusühingu National Geographic Society osaks olev National Geographic Ventures, et hakkab mängutootjatega koostöös oma materjalide põhjal välja andma mänge arvutitele ja muudele tehnoloogiaseadmetele, kirjutas AP.

"Meie materjal sobib mängudeks väga hästi,” ütles uut mänguosakonda juhtiv Paul Levine. Mängud põhinevad ulatuslikel National Geographicu valduses olevatel materjalidel ja teemadel.

Esimene mäng, mis on juba praegu arvutite ja iPhone’ide jaoks saadaval, kannab nime „Herodese kadunud haud”. See on lihtne kadunud objektide otsimise mäng, mis põhineb ajakirja detsembrinumbris avaldataval lool ning kuningas Herodesest jutustaval telesaatel. Mängu töötas välja National Geographic, erinevatesse mängukonsoolidesse nagu Wii ja PlayStation jõudmiseks tehakse koostööd ka ettevõtetega Namco Bandai Games America ja Sony Computer Entertainment.

Namco Bandai mäng "National Geographic: Panda" käeskantavale Nintendo DS-ile on sellest kuust alates saadaval. Mängu sisuks on panda eest hoolitsemine. Teiseks nende poolt välja antud National Geographicu mänguks on "Zoo Tycoon", kus mängijad peavad toime tulema kogu loomaaia kantseldamisega.

Kuigi mängude eesmärgiks on pakkuda sisukat meelelahutust, ei arva Levine, et neid peaks kasutama koolides. „Need on siiski eelkõige mängud,” ütles ta.

Järgmisena plaanib National Geographici mängutööstus välja anda „Vihmametsad”, „Rohelise linna” ja koostöös Sonyga „National Geographic: Aafrika”.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara