3D-kaamera jõuab poodi juba tänavu

Karm konkurents fototehnika tootjate seas
sunnib neid üha uusi trikke välja mõtlema. Jaapani ettevõte FujiFilm on
otsustanud lisada fotodele ka kolmanda mõõtme.

Selle aasta teises pooles peaks poelettidele jõudma fotoaparaat, millel on kolmemõõtmelisuse saavutamiseks kaks objektiivi. Seega saavutab kaamera kolmemõõtmelise kujutise umbes samamoodi nagu inimese aju, mis saab info kahest silmast, mis näevad pisut erinevat pilti.

FujiFilmi väljatöötatud tehnoloogiat, millel nimeks Real 3D, saab kasutada nii foto- kui ka filmikaamerates.

Idee kolmemõõtmelisest kaamerast ei ole uus ning professionaalsel tasemel on seda kasutatud aastaid, kuid siiani ei ole vastav tehnoloogia jõudnud laiatarbekaubana poelettidele, kirjutas PCWorld.

Probleemiks on olnud muu hulgas asjaolu, et kolmemõõtmeliste fotode ja ka filmide vaatamiseks on vaja spetsiaalseid ja üsna ebamugavaid prille. FujiFilm on üritanud sellest probleemist mööda hiilida. Kaamera tagaküljel on 2,8-tolline LCD-paneel, mis laseb ruumilist pilti vaadata ka ilma prillideta. Lisaks on FujuFilm turule toomas ka 8,4-tollist piltide vaatamise seadet, mis samuti 3D-fotode näitamisega hakkama saab.

Lisaks 3D-piltidele teeb FujiFilmi kaamera muidki trikke. Näiteks suudab ta kahe objektiivi ja kahe sensori abil pildistada üheaegselt hea kvaliteediga nii kaugeid kui lähemal asuvaid objekte või teha panoraamülesvõtteid.

Kaamerat on esitletud fototehnika näitustel Jaapanis ja Saksamaal. Turule peaks kaamera jõudma selle aasta teises pooles.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara