Liikluskaos maksab 150 miljonit krooni päevas

Dagens Nyheteri arvutuste kohaselt maksab Rootsi ühistranspordi liikluses kaosega lõppenud päev sealsele maksumaksjale umbes 150 miljonit SEK-i ehk 300 krooni iga reisija kohta.

Lumi ei tee liiga ainult Eestis. Ka Rootsi võitleb juba päevi lumega, mis on halvanud riigi ühistranspordi liikluse. Eile alustasid erinevatelt trassidelt lumerookimisega ka Rootsi kaitseväelased, et liikluskaos kiiremini lõppeks.

Dagens Nyheteri arvutuste järgi läksid ainuüksi teisipäevased kaug-ja linnalähirongide ja metroode ning busside hilinemised ja reiside tühistamised rootsi maksumaksjale kalliks maksma ehk igaüks neist pidi kergendama kukrut 300 SEK-i võrra, mis kokkuvõttes tähendas ligikaudu 150 miljoni SEK-ilist kahju.

Muide, selle 300 SEK-lise summa arvutas välja Rootsi Kuninglik Tehnoloogia Instituut.

"See on paraku kõige tagasihoidlikumate arvestuste kohaselt nii," lisas instituudi professor Jonas Eliasson.

Seda on märgatavalt rohkem, kui esialgu, suure lume eel osati oodata ja karta. Rootsi riigiraudteele SJ ja lähiliinide rongifirmale SL tähendab praegune ülilumine olukord suurt majanduslikku kahju.

Lisaks sellele, et rootslased ei pääse punktist A punkti B, on raudteedel peatunud ka kaubavedu, mis tähendab vedajatele veelgi suuremat rahalist kahju.

Kunigliku Tehnoloogia Instituudi vanemate uuringute järgi võib lumiste ilmaolude kogukahju küündida umbes kolme miljardi euroni aastas.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a VIDEO PRODUCTION SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

15. september 2017

Artiza Networks is looking for an R&D TEAM LEADER

Manpower OÜ

03. september 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT (H5) DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

15. september 2017

Käsi­raamatud