Kas Ollila järeltulijaks saab Karvinen?

Kas Nokia nõukogu liikmeks saavast Stora Enso juhist Jouko Karvinenist võib saada Nokia pikaaegse juhi Jorma Ollila mantlipärija nõukogu esimehe kohal, küsib Kauppalehti.

See küsimus kerkib paratamatult, kuna koos tulemustega teatas Nokia täna ka, et nõukogu uueks liikmeks esitatakse kevadel metsakontserni Stora Enso juht Jouko Karvinen.

Spekulatsioone põhjustab asjaolu, et praegune Nokia nõukogu esimees Jorma Ollila on teatanud, et jätkab ametis veel aasta ehk järgmise aasta kevadise üldkoosolekuni.

Järgmisel aastal tõenäoliselt valitava uue nõukogu esimehe eelduseks on vähemalt aasta pikkune töökogemus Nokia nõukogus. Ühe võimaliku variandina on kõne all olnud ka F-Secure’i juht Risto Siilasmaa.

Karvinen on Stora Ensos pannud puhuma uued tuuled pärase selle juhiks saamist 2007. aastal. Teda on tundma õpitud tugeva saneerijana. Enne Stora Ensot tegi ta hiilgavat rahvusvahelist karjääri USAs Philipsis ja Rootsis ABBs.

Nokia on olukorras, kus on vaja kurssi muuta. Tootevaliku probleemid ja aktsia hinna allakäik on ettevõtte tegevjuhi Stephen Elopi hääletooni mitu kraadi tõsisemaks keeranud.

Karvinen osaleb vaid ühe ettevõtte nõukogus peale Stora Ensot, seega oleks tal aega Nokia raskustega maadelda.
 
Kindlustusfirma Mandatum Life’i portfellihaldur Ted Roberts peab Karvineni Nokia jaoks heaks valikuks. Nokia tegevusalal on konkurents järjest teravamaks läinud. „Karvinen on tegutsenud eriti keerulises metsanduse valdkonnas ja olnud tihti raskete olukordadega kokku puutunud,“ ütles Roberts. Tema hinnangul on Karvinenil ette näidata ka edukalt ellu viidud keerulisi muudatusi. „On täiesti kindel, et investorid arutavad, kui suuri ja keerulisi muudatusi tuleb Nokias läbi viia,“ lisas Roberts

.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara