Ettevõtja: IT-rahvas püüab luua edevaid lahendusi

Veebikeskkond lastehoid.net idee autor ja teostaja Diana Poudeli sõnul on IT-valdkonnas tegutsevad inimesed tihti edevate ja uhkete lahenduste ning süsteemise loomise peal väljas. Seetõttu jäävad lastega peredele mõeldud IT-lahendused vaeslapse ossa.

„Minu meelest on IT-rahvas edevate vidinate loomisele suunatud ja võib-olla seetõttu ongi pereinimestele mõeldud paljud lahendused pärit veel eelmisest sajandist,“ rääkis Poudel tänasel Äripäeva konverentsil „Kuidas välja vahetada müügijuhtimise- ja kliendihaldustarkvara?“ ja lisas, et IT-inimesed ei näe põhjust, miks nad peaks seda tegema, mis neile endile huvitav ei tundu.

„Täna tekkis mul mõte, et lastehoid.net tuleb viia mobiiltelefoni, sest seal seda veel ei ole,“ rääkis Poudel ja lisas, et lastehoid.neti kui sotsiaalse CRMi mõte on esiteks lihtsus ja mugavus ning teiseks võimalus kasutada kõiki internetikeskkonna mõõdikuid nagu näiteks sotsiaalmeedia infot või klikkide mõõtmist.

Poudel lõi Garage 48 ürituse raames 48 tunniga lapsehoiu süsteemi lastehoid.net. Riik üritas sama asja teha viis aastat ja kulutas sellele mitmeid miljoneid, kuid ei saanud veebiportaali kunagi päriselt valmis ega rahvast teenima. 

Reaalkooli 10. klassi õpilane Markus Villig võttis aga kätte ja lõi mobiiltelefonis kasutatava ja e-kooli puudujääke likvideeriva m-kooli. Villigu sõnul on e-kool väidetavalt Eestis number kaks külastatavusega portaal, kuid peale valmimist sellega midagi rohkem ei tehtud ja kõik probleemid, mis ilmnesid, jäidki lahenduseta. 

Erinevalt e-koolist töötab m-kool Villigu sõnul ka nutitelefonides, mida hiljutise Samsungi uuringu kohaselt omab iga viies eestlane.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Arvamused

Teabevara