TeliaSonera võib Leedu Telekomi börsilt viia

TeliaSonera on valmis viima viimase Balti börside dividendilehma TEO LT-d (Leedu Telekomi) aktsiaturult ära kohe, kui hind on selleks sobiv.

Viimasel ajal on Balti viimased kaks korralikku dividenditootlusega firmat löögi all. Kui Tallinna Vesi tulukust ja (seega dividenditootlust) soovib tõsiselt kärpida Konkurentsiamet, siis TEO puhul on endiselt üleval oht hoopis börsilt kaduda.

Sarnaselt veefirmaga on telekomifirma dividenditootlus ulatunud viimastel aastatel 10% juurde ning pakkunud konservatiivsematele investoritele stabiilset sissetulekut.

“Kui see on võimalik ja hind on õige, siis jah,” vastas TeliaSonera pressiesindaja Iréne Krohn küsimusele, kas nad otsivad võimalust TEO LT aktsiate ülevõtmispakkumise tegemiseks.  Õiget hinna suurust ei soovinud TeliaSonera aga täpsustada.

“Osaluse suurendamine TEO LT-s on kooskõlas meie strateegiaga. Me tahame suurendada oma osalust ettevõtetes, kus me juba oleme omanikud,” põhjendas ta telekomifirmasse oktoobrikuu alguses tehtud umbes ühe miljoni eurost investeeringut, mis tõstis TeliaSonera osaluse firmas 68,29 protsendini.

Mida arvavad aga analüütikud TEO börsilt viimisest loe juba tänasest Äripäevast. Äripäeva lugemiseks saab päevapileti osta siit. Äripäeva saab tellida siit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara