Tele2: helistamine muutub Eestis 12% odavamaks

Konkurentsi survel kukuvad Eesti-siseste kõnede hinnad 12% ja m-interneti hind kaks kuni kolm korda, lubas homme mulluseid majandustulemusi tutvustava Tele2 juht Mindaugas Ubartas.

„2012. aastal prognoosin, et Eestis väheneb helistamise maksumus vähemalt 12 protsenti ning muutuv rändlushindade regulatsioon alandab välismaal tehtud kõnede hinda 15 protsenti,“ prognoosis Tele2 Eesti juhatuse esimees Mindaugas Ubartas. „Kõige rohkem, kaks kuni kolm korda, on oodata mobiilse interneti hinna langust megabaidi eest,“ lisas ta.

Tele2 investeeris tänavu Eestisse üsna suure summa. Kõige suurem investeering, kui konkurentsiamet tehingu heaks kiidab, on Televõrgu ost 25 miljoni euroga. Ostu abil saab Tele2 oma käsutusse üle-Eestilise fiiberoptilise võrgustiku, mis võimaldada klientidele senisest madalamat hinda ning laiendada äriklientidele pakutavate teenuste mahtu ning valikut. Lisaks jätkab Tele2 raha panustamist nii 2G, 3G kui ka 4G võrgu arengusse.

Telekomisektor on üks väheseid valdkondi, kust vastupidiselt ülejäänud inflatsioonile hinnad jätkuvalt langevad. Tele2 korrigeeris viimati hindu allapoole veebruari alguses.

Tele2 osutab Eestis teenuseid ligi 490 000 kliendile. 11 riigis tegutsev ja kokku 34 miljoni kliendiga Tele2 on 1996. aastast NASDAQ OMX Stockholmi börsi liige.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara