Algab TEO LT aktsiate ülevõtmispakkumine

Homsest kuni 29. juunini kestab Skandinaavia telekomikontserni TeliaSonera ülevõtmispakkumine Vilniuse börsifirma TEO LT aktsiatele.

TeliaSonera maksab aktsia eest 0,637 eurot ehk sama hinda, millega ta on juba alates 8. maist aktsiaid börsisüsteemis kokku ostnud.

TeliaSonera on teinud läbi ajaloo TEO LT aktsiatele mitmeid ülevõtmispakkumisi.
Praeguse pakkumise ajendiks oli Leedu telekomifirma üks suurimaid aktsionäre East Capital, mis müüs 8. mail TeliaSonerale maha 7,87% telekomifirmast ning tõstis seeläbi oma osaluse ettevõttes 76,17%ni.

TeliaSonera vabatahtlikus ülevõtmispakkumises on kirjas, et  pakkumine tehakse 128,63 miljonile aktsiale, millest võib järeldada, et Skandinaavia telekomifirma käes on hetkel 83,44% Leedu börsifirmast.

Juhul kui TeliaSoneral õnnestub pakkumise järgselt enda kontrolli alla saada üle 95% aktsiatest, kaalutakse ülejäänud aktsiate kohustuslikku ülevõtmist, pärast mida lahkuks ettevõte tõenäoliselt ka börsilt.

TEO LT on olnud eestlastele üks populaarsemaid välisaktsiaid. TeliaSonera viis Eesti Telekomi Tallinna börsilt minema 2010. aasta alguses.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara