55% mobiilseadmeist kasutab kaitsmata wifi-võrke

Suurem osa mobiilseadmeisse hoiustatud andmeist võivad sattuda küberkurjategijagte kätte, järeldavad enam kui 9000 USA, Euroopa ja Venemaa kasutajat hõlmanud uuringu teinud Kaspesky Labi eksperdid.

Uuring näitas, et ligi 70% tahvelarvutite omanikest ja 53% mobiiltelefonide kasutajatest kasutavad parooliga kaitsmata traadita interneti ühenduspunkte. Koos mobiilvõrkudega on see üks populaarsemaid veebi pääsemise meetoditest, mida kasutab andmete edastamiseks 58% vastanutest.

Tundub, et paljud ei teagi wifi-võrgu kasutamisega kaasnevaist ohtudest, eriti selle ühenduse kaudu edastatavate andmete lihtsast kopeerimisest kurjategijate poolt. See võib puudutada ka selliseid tundlikke andmeid nagu pangaparoolid. Samas on olulise finantsinfo lekkimise oht tõsiseks mureallikaks 60% kasutajate jaoks. Probleemi süvendab asjaolu, et mobiilseadmed on reeglina vähem kaitstud ebasoovitud sissetungi vastu kui statsionaarsed või sülearvutid, teatas Kaspersky Lab.

Ühtlasi näitas uuring, et kaitselahendused on paigaldatud vähem kui pooltesse tahvelarvutitest ja umbes neljandikku mobiil- ja nutitelefonidest (28%). Statsionaarsetesse ja sülearvutitesse paigaldab viirusekaitset 82% kasutajaist.

Andmeturbefirmat üllatas ka see, et kuigi tahvelarvutid on mõeldud eelkõige mobiilseks kasutamiseks, kasutatakse tegelikkuses neid internetti pääsemiseks kodus või kontoris (49% ja 39% vastajaist). Kontorivõrgud omavad reeglina parimat kaitseastet ning kasutavad edastatavate andmete kaitseks krüpteeritud protokolle, kuid see ei tähenda veel, et teisi mobiilseadmete kaitsevahendeid võiks ignoreerida.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara