EMT võitis kaugloetavate elektriarvestite sidelahenduse riigihanke

Elektrilevi OÜ kuulutas kaugloetavate elektriarvestite ühenduse tagamiseks välja kuulutatud riigihanke võitjaks AS EMT.

Kaugloetavate elektriarvestite kõige nähtavam efekt on inimese jaoks just see, et näitu ei pea enam ise teatama, vaid andmed edastatakse võrguettevõtjale üle mobiilsidevõrgu.

„Usaldusväärse ja turvalise lahenduse kõrval oli mobiilsidepartneri hankes oluliseks kriteeriumiks ka hind. EMT pakkus siin kõigi tingimuste parimat kombinatsiooni, et tagada ligi poolt miljonit elektritarbijat puudutava projekti jaoks turvaline ja töökindel lahendus võimalikult säästlikult,“ lausus Elektrilevi juhatuse liige Tarvi Thomberg.

Lisaks näiduteatamisest vabanemisele toovad uued arvestid klientidele lühemad elektrikatkestused, kuna info võrguprobleemidest jõuab siis Elektrilevile automaatselt ka madalpingevõrgust, mis täna veel infosüsteemide kaudu nähtav ei ole. Samuti lihtsustab elektrikoguste kauglugemise süsteem vaba elektrituru toimimist, kuna andmete liikumine kõikide turuosaliste vahel toimub kiiresti.

Riigihankega otsis Elektrilevi teenusepakkujat 62 396 SIM-kaardile ja kaugloetavatele elektriarvestitele vajaliku sidelahenduse väljatöötamiseks. SIM-kaardid võetakse kasutusele nelja aasta jooksul, riigihanke lepinguperioodi pikkuseks on kokku 16 aastat.

Osale arutelus

  • Marek Mühlberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara