Chris Lock: Kasutatavuse puhul on kõige tähtsam rahulolu

15. novembril TLÜs toimunud Eesti, Läti ja Leedu koostöökonverentsi “Pan-Baltic World Usability Day 2012” avakõneleja Chris Lock tõdes oma ettekandes, et kõige tähtsam aspekt kasutatavuse juures on rahulolu.

Human Factors International tegevjuht Chris Lock pidas konverentsi avakõne teemal "Persuasion, Emotion, Trust in Online Banking", mis keskendus PET disaini ja kasutatavuse seostele.

Locki sõnul tähendab kasutatavus ennekõike efektiivsust, õppeprotsessi lihtsust, praktilist kasutust, meeldejäävust, vigade ennetamist ning rahulolu. Viimast nimetas Lock kõige olulisemaks kriteeriumiks.

PET disainist kõneldes, loetles Lock erinevaid komponente:

Veenmine - inimeste juhtimine uue idee vastuvõtmise suunas ratsionaalsete ja sümboolsete vahendite abil. Locki sõnul ei taju inimesed sageli, et neid veendakse midagi uut proovima.

Emotsioon - psühholoogiline seisund, mis seostub erinevate tunnete ja käitumuslike aspektidega.

Usaldus - kindlustunne mingi organisatsiooni või isiku suhtes. On olemas disainilahendused, mis võimaldavad näida usaldusväärsena. Ka on usalduse kaotamist väga lihtne saavutada.

Locki sõnul on PET disaini esmane eesmärk äriliste väärtuste loomine - kui kasutajat on veendud, on tulemuseks äriliste eesmärkide täitmine.

 

Osale arutelus

  • Marek Mühlberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara