Tieto hakkab rakendama uudset praktikamudelit

Tieto Estonia AS ja Pärnu Saksa Tehnoloogiakool sõlmisid praktikakoostöö leppe, mille sisuks on virtuaalse harjutusfirma loomine.

Kooli arvutiteaduste õppekavarühma õpilastel on õppepraktika vältel võimalik harjutada töötamist reaalse tarkvaraarendusfirma igapäevatööle sarnanevas töökeskkonnas. Projekt saab alguse käesoleva aasta märtsis.

Tieto infotehnoloogia- ja koolitusspetsialistid osalevad harjutusfirma töös nn. virtuaalse "tellijana", kes edastab õpilastest ja koolipoolsest praktikajuhendajast koostatud projektimeeskonnale tööülesandeid, nõustab kooli praktikaülesande lahendamisel arendusmetoodilistes ja tehnilistses küsimustes ning kontrollib praktikatöös valmivate tulemite vastavust lähteülesande püstitusele.

Tieto Estonia AS andmebaasigrupi juhi ja tarkvaraarhitekti Virgo Inno sõnul võimaldab selline praktikatöö mudel tutvustada õpilastele senisest oluliselt vahetumalt tarkvaraarenduse töö köögipoolt. "Kui traditsioonilise õppepraktika korral lahendavad õpilased isoleeritud üksikülesandeid, siis harjutusfirma-põhise mudeli korral näeb õpilane kogu tarkvara valmimise töötsüklit algusest lõpuni. Õpilased saavad kehastuda tarkvara programmeerijateks, testijateks, graafikadisaineriteks, aga ka projektijuhtideks või turbespetsialistideks ning seeläbi saab iga õpilane panustada harjutusfirma töösse just sellisel moel, nagu see kõige paremini sobitub tema enda huvide, oskuste ja võimetega."

Harjutusfirma praktikaülesandeks plaanitakse kasutada mõne reaalse, juba valminud infosüsteemi lähteülesande spetsifikatsioone, mis on eelnevalt kohandatud praktika kestusele ja õpilaste oskustasemele vastavaks. Töö hakkab toimuma virtualiseeritud takrvarakeskkonna vahendusel, kuhu praktika vältel loodav tarkvara paigaldatakse ja kus selle valmimist on jooksvalt võimalik jälgida.

Osale arutelus

  • Marek Mühlberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara