Deloitte: 90% paroolidest satub tänavu rünnaku alla

Deloitte ennustab oma värskes tehnoloogia, meedia ja telekommunikatsiooni ülevaates, et 90% kasutajate tehtud paroolidest satub tänavu rünnaku alla.

Paroolide ebapiisav kaitse võib maksma minna miljardeid dollareid ning samuti tekitada märkimisväärset mainekahju rünnaku alla sattunud firmadele. Kuna paroolidega kaitstud info väärtus aina kasvab, siis ilmselt hakkavad suurema väärtusega saidid nõudma isikute tuvastamiseks veel midagi lisaks paroolidele, kirjutab Deloitte.

Aastaid on peetud piisavalt turvaliseks vähemalt kaheksa tähemärki pikka parooli, mis sisaldab nii tähti kui ka numbreid. Sellise parooli kõigi variatsioonide järeleproovimiseks ja selle lahti murdmiseks kulub tavalisel arvutil terve aasta. Samas teeb inimeste komme kasutada vaid teatud kombinatsioone ja numbreid paroolid palju haavatavamaks. Nii pääseb tegelikkuses 10 000 kõige levinuma parooliga 98,1 protsendile kõigist kontodest.

Lisaprobleemiks on ka see, et paljud kasutavad sama parooli erinevatel kontodel ning eriti lihtsaid ja lühikesi paroole tehakse mobiilidesse, kuna sinna on neid ebamugav trükkida.

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

Teabevara