Taavi Kotka: Eestis liiga vähe arvutiteaduse üliõpilasi

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT-asekantsler Taavi Kotka plaani järgi on aastal 2020 IKT Eesti juhtiv majandusharu ning sektori töötajate arv tänasega võrreldes kahekordne.     

Täna inspiratsiooniseminaril “IT-tiigri järgmine hüpe” esinenud Kotka tõi välja, et Eesti ülikoolide tänase seisuga, kus IKT üliõpilasi tuleb aastas juurde 700-1000 (võrdluseks: äri ja halduse üliõpilasi on kaks korda rohkem), me selleni ei jõua.

Tema visiooni kohaselt on üks viis seitsme aastaga 50 000 IKT-töötajani jõuda lisada ületoodetud erialade üliõpilaste ümberõpe ja IKT-tasandi lisamine.         

Kotka väitel peaks IKT-sektor kasvama Eesti juhtivaks majandusharuks juba seetõttu, et selle sektori töötajate lisandväärtus on 2 korda kõrgem mis tahes teisest sektorist ning täna moodustab 9% Eesti SKP-st just IKT-sektori tehtav töö.

Riigi Infosüsteemi Ameti seminari “Eesti IT-tiigri järgmine hüpe” eesmärk on rääkida e-teenuste tulevikust, diskuteerida teenuste kvaliteedi ja kvantiteedi üle, tutvustada e-äri mudeleid ja ärgitada osalejaid uutele arendusmõtetele.

Seminar toimub osana konkursist "Eesti parim e-teenus 2013". 

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Tallinna Linnakantselei otsib IT TEENUSTE PROJEKTIJUHTI

Tallinna Linnakantselei

09. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara