Tõnu Runnel: spämmerile trahv või häbiposti

IT-ettevõtja ja disainibüroo Fraktal tegevjuht Tõnu Runnel leiab, et soovimatute e-kirjadedega võitlemiseks tuleks teha kiirmenetluse korral trahv või kodanikualgatus, mis paneks spämmijaid häbiposti.

"Maksude lisamine ei ole hea meetod, see tähendab lihtsalt maksuhaldurite ridade kasvatamist," ütles Runnel.

Masskampaaniad.neti tegevjuht Siim Kaevatsi arvates võiks soovimatu reklaami järsuks vähendamiseks e-posti teel saadetava reklaami maksustada.

"Küsimus on, mis asi on soovimatu reklaam, kus läheb automatiseerutud pöördumise ja mitteautomatiseerutud pöördumise vahe. Mina arvan, et kiirmenetluse korras võiks trahvida, kiirtäitemenetluse trahv on kõige mõistlikum," märkis Runnel.

Ta lisas, et kõige efektiivsem abi oleks mitte riigiabil ega kiirmenetluse abil, vaid hoopis kodanikualgatuse teed pidi. "Kui see asi kedagi piisavalt huvitaks ja piisavalt närvidele käiks, siis sellisel moel spämmerite häbipostitamine ja kodanikualgatuse korras nende kiusamine oleks oluliselt efektiivsem," tõdes ta.

Riigiabil erinevate asjade lahendamine on tohutu kulu ja  alati läheb aur selle peale, et hakatakse defineerima, mis on mis, see on lootusetu, lisas Runnel.

"Kui meil on väga tüütud spämmerid, siis me tegeleme nendega üks-ühele ja nad enam ei kiusa meid. Välimaa spämmide puhul on niimoodi, et meil on efektiivsed filtrid, et me ei saagi inglise, hiina või muu keelseid spämme. Me kasutame korralikku teenust (Google Mail), robotid jäävad kõik vahele," lausus Runnel.

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Teabevara