Eesti idufirma sai Aasiast järgmise suurkliendi

Ajatempliteenust pakkuv Guardtime sai Hiinas teise suurkliendi. Ettevõtte teenust hakkab kasutama 55 mln Zhejiangi provintsi elanikku.

Guardtime pakub ametnikele teenust läbi Ningbo sertifitseerimiskeskuse, kirjutab Yahoo Finance. Guardtime´i teenus kulub 55 mln elaniku teenindamiseks ja ettevõtte teenust kasutatakse maksuteenuste ning elektrooniliste tšekkide märkimisel.

Ningbo linnastus elab 7,6 mln inimest. Linn oma 3 mln elanikuga on Hiinas suuruselt kolmekümne hulgas. Lisaks Ningbole teenindab sertifitseerimiskeskus ka Zhejiangi provintsi, kus elab kokku 55 mln inimest.

Ningbo sertifitseerimiskeskus on Guardtime´i neljas klient Kagu-Aasias - hiljuti alustas ettevõte koostööd Filipiinide valitsusega, Tai riikliku telekomifirmaga ning Hiina Telekomiga.

Äripäev kirjutas mullu oktoobris, et Hiina valitsus premeeris ettevõtet 247 000 euroga ning vabastas viieks aastaks maksudest.

"Aasia on suurepärane turg, sest neil ei ole tehnoloogilist pärandit nagu USAs või Euroopas. See tähendab, et nad suudavad kiiremini omaks võtta uusi tehnoloogiaid, sest nad ei pea tegelema vanade tehnoloogiatega," kommenteeris ettevõtte juht Mike Gault sügisel.

Mis on GuardTime?
GuardTime on 2006. aastal asutatud Eesti firma, mis pakub matemaatikal põhinevat ajatempli teenust, millega on võimalik tõendada andmete päritolu, loomiskuupäev ja autentsus.
Idee on välja töötanud Eesti teadlased Ahto Buldas ja Märt Saarepera ning sellega võib korraga tembeldada miljoneid dokumente. See tähendab, et ajatemplit saavad kasutada ettevõtjad kõikjal maailmas ning tegu on väga suure potentsiaaliga lahendusega.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara