Riik paneb konkursile kolm sagedusluba

Tehnilise järelevalve amet kuulutas välja konkursi sageduslubade andmiseks sagedusalas 790-862 megahertsi.

Avalikule konkursile pannakse kolm sagedusluba, mis annavad õiguse kasutada sagedusi elektroonilise side võrkude väljaehitamiseks ja arendamiseks üle Eesti.  

Ameti peadirektori asetäitja Priit Soomi sõnul loob väljaantav sagedusala sideettevõtjaile võimaluse arendada kaasaegseid elektroonilise side teenuseid, samuti pakub see tarbijale uusi võimalusi mobiilse andmeside kasutamiseks. "See sagedusala ei sea uue tehnoloogia kasutamisele piiranguid. Tänu headele leviomadustele, sealhulgas siseruumides, pakub see ennekõike head võimalust mobiilse andmeside osutamiseks üle Eesti nii suure elanike arvuga kui ka hajaasustusega piirkondades. Oodata on ka arengut mobiilse andmeside allalaadimiskiirustes," märkis ta.

Üks sagedusluba antakse nn iludusvõistlusel pakkujale, kes alustab sideteenuse osutamisega loodavas sidevõrgus kõige varem. Ülejäänud kaks sagedusluba  väljastatakse enampakkumisel.

"Iludusvõistluse" võitja kohustub üle Eesti paigaldama välitingimustesse vähemalt 199 baasjaama ning katma teenusega ca 95% Eesti territooriumist. Lisaks  kohustub ta  tagama lõppkasutajale allalaadimise andmeedastuskiiruse vähemalt 5 Mbps.

Info konkursi läbiviimise korra, pakkujatele esitatud tingimuste ja pakkumuste esitamise tähtaja kohta on kättesaadav TJA kodulehelt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara