Mida ütleb Twitter võimaliku mulli kohta?

Üha enam on juttu olnud aktsiaturgudel tekkivast mullist, misjärel otsustas üks analüütik koondada andmed Twitteris räägitava mulli kohta ning analüüsida tulemust.

MarketWatchis kolumni kirjutanud ACSI tegevjuht Paul Hawtin  koostas enda sõnul lihtsa algoritmi, et otsida viimase kuue kuu jooksul (28. november kuni 28. mai) otsida Twitteri säutse sõnaga "mull" koos teiste finantsturgudega seotud märksõnadega.

Säutsude arv sõnaga „mull” Twitteris:
1. kuu – 168
2. kuu – 181
3. kuu – 208
4. kuu – 762
5. kuu – 2984
6. kuu – 29 632

Lihtsalt peale vaadates on näha väga järsku tõusu mulliga seotud säutsudes. Küsimus on selles, kas inimesed säutsuvad meediast kuuldud kuulujutte mullist või on inimestel tegelikult ka hirm aktsiaturgude ülekuumenemise ees?

Eeldades, et mull on moodustunud, millal see siis lõhkeb? Sellele soovivad kõik kauplejad ja investorid vastust. Mullid loovad kauplemiseks suurepäraseid võimalusi, kuid on ka ohtlikud.

Hawtin soovitab vältida ahneks muutumist. Ärge minge kohe mingi muutusega kaasa, vaid oodake selle kinnistumist, soovitab ta. Esialgu võib küll kiirest muutusest ilma jääda, kui n-ö "valestart" võib veelgi kallimaks osutuda. Mulli kasvades soovitab Hawtin panuseid vähendama hakata, sättides endale turutasemeid, mille pealt tasub enda positsioone vähendama hakata ning kasumit võtta.

Osale arutelus

  • Fredy-Edwin Esse, California

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara