Soome järgib Eesti X-tee eeskuju

Eile kinnitas Soome avaliku sektori IKT strateegia juht Riku Jylhänkangas Tallinnas Euroopa riigiportaalide seminaril, et Soome plaanib aktiivselt Eesti X-tee lahendusega tutvuda.

"Meil on plaanis Eesti X-tee endale põhjalikult selgeks teha. Mitte ainult kood, vaid mõista ka organisatsiooni ja kokkuleppeid, mis annavad sellele tehnoloogiale raamid. Loodame katsetada ka piiriüleseid teenuseid. Tulevikus sünnib Soomes X-tee sarnasest lahendusest kasu nii Soome kodanikele kui ettevõtetele, sest see võimaldab avalikke teenuseid pakkuda kindlasti kiiremini ja väiksemate kuludega," vahendas Riigi Infosüsteemide Ameti (RIA) pressiteade Jylhänkangase sõnu.

"Loodame soomlastega jõuda esimeste toimivate e-teenusteni, mis oleksid eeskujuks kogu Euroopale. Näiteks üle piiri kehtiv digiallkiri või elektroonilised maksutoimingud on suur aja- ja rahavõit," ütles RIA peadirektor Jaan Priisalu.

Esimese pilootteenusena on Eesti Maksu- ja Tolliamet alustanud Soome Maksuametiga koostööd, et viia kahe riigi andmevahetus X-tee kanalisse. Tehtud on esimesed testid.

Andmevahetuskiht X-tee on tehniline ja organisatsiooniline keskkond, mis võimaldab turvalist internetipõhist andmevahetust riigi infosüsteemide vahel.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Arvamused

Teabevara