Kunagise eduka IT-firma omanik mõisteti rahapesus õigeks

Harju maakohus mõistis täna kogu süüdistuse ulatuses õigeks inimesed ja nendega seotud firmad, keda süüdistati kuritegeliku ühendusena suures rahapesus, sh omaaegse eduka IT-firma Rove Digital juhi Vladimir Tšaštšini.

Kohus leidis, et süüdistatavate tegevuses puudus kuriteokoosseis ning mõistis seetõttu Vladimir Tšaštšini (33), Valentina Tšaštšina (64), Timur Gerassimenko (33), Dmitri Jegorovi (35) ja Konstantin Poltevi (30) ning nendega seotud firmad õigeks, ühtlasi tühistatakse otsuse jõustumisel ka nende varadele seatud arestimised, kirjutas ERR.

Samas ei vabastata Vladimir Tšaštšinit, Gerassimenkot, Jegorovit ja Poltevit vahi alt, kuna nende suhtes on pooleli nende USA-le väljaandmise menetlus.

Riigiprokurör Piret Paukštys kinnitas, et vaidlustab maakohtu otsuse kindlasti Tallinna ringkonnakohtus.

Süüdistuse järgi organiseeris Vladimir Tšaštšin 2006. aastast kuni 2011. aasta novembrini pahavara väljatöötamist, levitamist ja haldamist, mille abil nakatati vähemalt neli miljonit arvutit sajas riigis, et suunata arvutite kasutajaid klikkima määratud reklaame, mille eest saadi tasu internetireklaami vahendamisega tegelevailt äriühinguilt 22 miljoni dollari ulatuses.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara