Martens: e-valimiste kriitikas pole midagi uut

Elektroonilise Hääletamise Komisjoni esimees Tarvi Martens ütles pärast kohtumist Eesti e-valimiste kriitikutega, et nende etteheidetes pole midagi uut.

„Elektroonilise Hääletamise Komisjon on alati nõus kuulama ettepanekuid protseduuride täiendamiseks ja vaadeldavuse parandamiseks, kuid antud kriitika uut infot ei sisalda,“ sõnas Martens pärast kohtumist. „Samas analüüsitakse nii kohtumisel kõlanud kui ka varem tehtud ettepanekuid protseduuride ja tarkvara täiendamiseks ja võetakse neid ka vajadusel arvesse,“ vahendas komisjoni pressiteade Martensi sõnu.

Nädala alguses toimunud pressikonverentsil esinenud heidavad e-hääletamisele ette peamiselt kahte hüpoteetilist ohtu. Esiteks seda, et valija arvuti võib olla nakatunud pahavaraga. Teiseks seda, et e-hääletamise komisjoni kasutatavad seadmed ja protseduurid ei suudaks pahavara võimalikku kesksüsteemi sattumist tuvastada.

„Komisjon on esitletud riskidega alati arvestanud ning riskide maandamiseks on kasutusel konkreetsed meetodid,“ lausus Martens. Ta juhtis tähelepanu sellele, et kõigil kuuel korral, kui Eestis e-valimisi on korraldatud, pole ründeid tuvastatud. Rünnete tuvastamisvõime on Eestil kindlalt olemas.

Elektroonilise Hääletamise Komisjoniga kohtusid Jason Kitcat ja tema meeskond, kes esinesid nädala alguses elektroonilise hääletamise osas kriitilise avaldusega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara