Rõivas: valitsuse siht parimad kasvutingimused IKT-ettevõtetele

Peaminister Taavi Rõivas ütles kolmapäeval Turus toimunud Läänemere piirkonna tippkohtumisel, et info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaalasel (IKT) piiriülesel koostööl on väga oluline roll majanduskasvu hoogustamisel ja töökohtade loomisel regioonis.

„Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia on majanduskasvu mootor Eestis ja Läänemere ääres,“ ütles Rõivas ja jätkas: „meie valitsuse siht on luua IKT-ettevõtetele parimad kasvutingimused.“ Peaminister lisas, et sellele peaks tähelepanu pöörama ka Läänemere piirkonna koostöö tasandil. „Me peame Läänemere piirkonnas tegutsema ühiselt kolmes suunas. Käivitama regionaalse idufirmade tugiprogrammi, ühendama jõud IKT-spetsialistide koolitamiseks ning looma taristu piiriülesteks digiteenusteks.“

Rõivase sõnul on ettevõtluskeskkond Läänemere piirkonnas uute IT-firmade tekkeks väga soodne. „Poliitikud peavad aitama uute ettevõtjate unistused teoks teha,“ rõhutas ta.

Rõivas osales digitaalmajandusele pühendatud paneeldiskussioonis koos Soome peaministri Jyrki Kataineni ning mitmete rahvusvaheliste IKT-ettevõtete tippjuhtidega. Diskussioon toimus Läänemere strateegia foorumi ning Balti Arengufoorumi raames.
Tegemist on aasta olulisima konverentsiga, mis on pühendatud koostööle Läänemere piirkonnas ja mis tõi kokku pea tuhat eksperti, tipp-poliitikut ning majandusliidrit.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

IT Koolitus otsib KOOLITAJAT

IT Koolituskeskuse OÜ

10. detsember 2017

Julianus Inkasso otsib TARKVARAARENDAJAT

Julianus Inkasso OÜ

25. november 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

15. detsember 2017

Arvamused

Teabevara