Häkkerite saagiks langesid 13 000 eestlase salasõnad

Mais sai häkkerite grupeering Siph0n ligipääsu e-poe Seemnemaailm.ee andmebaasile, kus hoiti kasutajanimesid, meiliaadresse ja salasõnasid, kirjutab tehnoloogialeht Kiip.

Andmebaasis olid 13 483 kasutajakonto andmed, millele juurdepääs oli võimalik ebaturvalise e-poe süsteemi tõttu. Nimelt hoiti seal andmeid krüpteerimata kujul tavalises tekstifailis.

Seemnemaailma omanik Leonid Dolgov ütles, et lekkest informeeris neid Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) möödunud nädalal. Nüüdseks on Doglovi sõnul info andmebaasis krüpteeritud kujul. Sellest hoolimata levib internetis endiselt fail, mis sisaldab paljude kasutajakontode paroole.

Andmebaasist selgub, et endiselt kasutab enamik inimesi lihtsaid salasõnu. Näiteks on nende seas esindatud "1234, 123456, hiiumaa, salasõna, lilleke, loodus ja kodune”. Üks populaarsemaid on numbrikombinatsioon “123456”, mida esineb andmebaasis lausa 82 korral.

Kasutajakontode seast leiab 8 politseiametniku ning 4 kaitseväe töötaja nime, meiliaadressi ning salasõna.

Veebileht, kus häkkerid lekkinud andmebaase ning muud infot avalikustavad, loodi sel aastal 9. mail. Domeeni info viitab varifirmale, mis tegutseb Panamal. Grupeeringu Twitteri profiili kohaselt asuvad nad aga hoopis Venemaal.

 

Osale arutelus

  • aripaev .ee, Kadri Põlendik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara