Plumbri juht: konkureerida tuleb kogu maailmaga

14. oktoobril toimuval "IKT Aastakonverentsil 2014" astub ühe esinejana üles Plumbri juht Priit Potter. Küsisime, milliste muutustega peaks tema arvates tulevikus arvestama.

1.    Mis toimub eksporditurgudel, milliseid trende olete täheldanud?

IT toodete ja teenuste pakkuja valikul muutub teenusepakkuja füüsiline asukoht järjest vähemoluliseks. Teenusepakkujat ei valita füüsilise asukoha järgi, vaid teenuse või toote kvaliteedi alusel. Trendina tähendab see seda, et üle maailma on kõigil järjest kiiremini ja odavamalt võimalus eksporditurgudele jõuda, aga ka seda, et teenusepakkujatel tuleb enda valdkonnas konkureerida kogu maailma parimatega.

2.    Kuhu on pilveteenused arenemas?

Suhtleme palju pilveteenuste pakkujatega. Nende "köögipoolel" näeme, et ülal viidatud tugevnev konkurents ja vajadus pakutavat teenust järjest kiiremini arendada survestab teenusepakkujaid uusi tarkvaraversioone järjest kiiremini välja laskma. Tarkvara arendamiseks ei ole enam kuid ja aastaid aega – iga koodirea "riiulis" hoidmine ja selle kasutajate kätte andmisega venitamine on kulu. Kui uus kood on kasutajate käes, on võimalik jälgida, kuidas kasutajad uut funktsiooni kasutavad, tagasisidet koguda ja järgmisi parendusi teha. Täna teeb trend järjest väiksemaid tarkvarauuendusi järjest tihedamini lansseerida alles esimesi vaevalisi samme, sest vajab võrreldes senise suurte moodulite kaupa funktsioonide loomise ja testimisega märgatavaid kultuurimuutusi arendustiimides. Usun aga, et juba 3-5 aasta pärast on pigem normaalne, et toodangusüsteemides tehakse tarkvarauuendusi mitu korda päevas.

Teine trend, millest teenusepakkujad on aru saamas, on funktsionaalsuse kõrval järjest enam teenuse toimimise kiiruse peale mõtlemine. Konkurentidelt klientide ülemeelitamiseks ei piisa enam heast funktsionaalsusest, vaid pakutav tarkvarateenus peab olema ka kiire. Järjest enam teevad arendustiimid investeeringuid, et tarkvara loojad ja administraatorid saaksid aru, mis mõjutab tarkvarateenuse kiirust ja oskaksid pidevalt töökiirust tõsta.

Need kaks trendi panustavad ka Plumbri äri kasvamisse – meie toode aitab ettevõtetel tarkvara töökvaliteeti ja kiirust mõjutavaid faktoreid mõista ja kiire arendustöö käigus tekkivad vead automaatselt kinni püüda. Plumbr oskab vigu automaatselt analüüsida ning nende juurpõhjused leida – tulemusena väheneb jõudlusprobleemide arv ja suureneb tarkvara võime kasutajaid kiiresti ja sujuvalt teenindada.

3.    Millest plaanid rääkida konverentsil?

Räägin meie kogemusest Plumbri loomisel ja viimisel välisturgudele. Tänaseks on meie tiimis 15 inimest ja maksvaid kliente on 29 riigist, neist pooled USA-st. Oleme ettevõtte arendamisel palju õppinud ja vigu teinud – usun, et meie teekond on olnud piisavalt huvitav, et seda kogemust ka teistega jagada.

4.    Mis on IT-juhi visioon järgmiseks aastaks?

Nii kliendid kui sisetarbijad (ettevõtte töötajad) elavad järjest kiiremat elu ja neil on üha vähem aega IT süsteemide tundmaõppimiseks ja nende järel ootamiseks. Et täita süsteemikasutajate homseid ootusi pidevalt areneva, hästi ja kiiresti toimiva infosüsteemi osas, tasub juba täna hakata tarkvara arendamise ja käitlemise protsesse analüüsima. Millised tegevused on vaja ajaliselt varasemaks tuua, et vigade avastamine toimuks kiiremini ja parandamine oleks odavam? Kus on arendusprotsessi pudelikaelad, mis takistavad kogu tsükli kiirendamist? Milliseid samme tarkvara arendamise ja käitlemise protsessides saaks edaspidi paralleelselt/pidevalt läbi viia ja automatiseerida?

Plumbr leiutas tehnoloogia, mis leiab automaatselt üles IT-süsteemides olevad probleemid ning juhendab arendajaid nende ennetamisel ja lahendamisel. 15 töötajaga Plumbri tarkvara kasutab sadu klienti, kellest pooled on USA-st. Klientide hulgas on näiteks NATO, Dell, TeliaSonera, HBO, SEB Eesti, Cybernetica ja Nortal. 2013.a. lõpus kaasas Eesti idufirma Plumbr  miljoni dollari (750 000 euro) väärtuses uusi investeeringuid.

IKT Aastakonverents 2014
Aeg: 14.10.2014
Koht:Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus
Eriti oodatud: IT ettevõtjad, tippjuhid, IT juhid, IT arhitektid, arendusjuhid, turvajuhid, projektijuhid, turundusjuhid, osakonnajuhid.
Aastakonverentsi kava koostamisel on silmas peetud hetke “kuumimaid” teemasid IKT sektoris, milleks on:
• Big Data
• Pilveteenused
• Mobiilsed kanalid
• Turvalisus

Iga teemaploki avab IKT sektoris tuntud välisesineja, kes annab konverentsile ka rahvusvahelise mõõtme. Vaadeldakse globaalseid trende IT-maailmas, käsitletakse pilveteenuste eeliseid ja õiguslikku regulatsiooni, Big Data lähenemist ning palju muud.

Konverents on suunatud IKT ettevõtete juhtidele ja kõigile, kes puutuvad oma töös kokku IT arendusprojektidega, sealhulgas riigiasutused (osakondade ja talituste juhid), erasektor (IT juhid, osakondade juhid, arendusjuhid, direktorid).

Konverentsi programm:

08.45 – 09.20 Registreerimine ja hommikukohv
09.20 – 09.30 Moderaatorite avasõnad, ülevaade päevakavast ja sissejuhatus teemasse. Merlin Mägi, ITuudised.ee juht ning Rudolf Osman, Eesti pilvetehnoloogia meetup’i korraldaja ja Äripäeva teemaveebide juht.
09.30 – 09.40 Konverentsi avasõnad
Taavi Kotka, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT asekantsler
09.40 - 10.00 Äripäeva Tehnoloogia TOP võitjate autasustamine

SESSIOON 1: INSPIRATSIOON

10.00 – 10.45 Globaalsed trendid IT-maailmas
James Alexander, Briti IT visionäär, Egg ja Zopa asutaja  ning The Foundationi partner
10.45 – 11.15 Eesti IT ettevõtte kogemused eksporditurgudel: Plumbr
Priit Potter, Plumbri juht
11.15 - 12.00 Mis tõi meid siia ja kuidas edasi?
Andres Kütt, RIA nõunik

12.00 - 13.00 Lõunapaus

SESSIOON 2: BIG DATA

13.00 - 13.45 Eesti vaade: Mida peavad Eesti ettevõtted Big Data-st teadma? Praktilised näited Big Data kasutamisest finantssektoris
Lauri Ilison, Nortali Big Data konsultant

13.45 – 14.45 SESSIOON 3: PILVETEENUSED
Kuidas pilveteenused suurendavad organisatsioonide produktiivsust.
Neil Cattermull, Compare the Cloud (UK)
Eesti vaade: Pilveteenuste õiguslik regulatsioon
Tiina Pukk, LEXTALi vandeadvokaat

14.45 - 15.05 Kohvipaus

15.05 – 16.00 SESSIOON 4: MOBIIL
Kuidas kohandada oma äri mobiilse maailmaga?
Rob Thurner, Burn The Sky rajaja ja autor (UK)
Eesti case study: Swedbank
Arno Pae, Swedbanki turundusdirektor

16.00 – 16.45 SESSIOON 5:  IT & TURVALISUS
Vestlusringis osalevad:
Marek Helm, EMTA peadirektor
Ain Rasva, SEB Panga Balti IT arenduse juht
Jaan Priisalu, Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektor
16.45 Kokkuvõtted, konverentsi lõpp

Konverentsi soodushind kuni 30. september on 199 eurot (km-ga 238,80 eurot). Alates 1. oktoobrist kehtib tavahind 269 eurot (km-ga 322,80 eurot).
Registreeri siin.
Lisainfo: Merlin Mägi, telefon 6670 302 või kirjutades merlin@ituudised.ee.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara