Britid ja eestlased vahetavad küberkaitsekogemusi

26.-27. novembril korraldab Riigi Infosüsteemi Amet seminari, mille käigus vahetavad Eesti kübereksperdid Suurbritannia kolleegidega teadmisi küberturbest ja intsidentide lahendamisest.

Tartus Dorpati Konverentsikeskuses toimuval seminaril keskendutakse küberturvalisusega tegelevate meeskondade koostööle julgeoleku- ja korrakaitseasutustega, teatab RIA pressiteate vahendusel.

Räägitakse ohtude hindamisest, ametkondade teabevahetuse korraldamisest ja õiguslikest küsimustest. Seda tehakse, tuginedes Eesti ja Suurbritannia viimase aja intsidentidele. Briti eksperdid korraldavad osalejatele ka mitmeid harjutusi.

Suurbritanniast osaleb õppusel 11 spetsialisti UK-CERTist ja politseiasutustest, kes igapäevatööna planeerivad ja tagavad küberturvalisust oma riigis. Eesti poolelt panustavad RIA, Siseministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitsepolitseiamet, Kaitseministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Kaitseliidu küberkaitseüksus.

RIA kriisireguleerimise valdkonna juhi Lauri Luhti hinnangul annab seminar ekspertidele hea koostöökogemuse igapäevatöö paremaks korraldamiseks.

"Eesti ja Suurbritannia ühised panused aitavad kaasa planeerimisele ja koostööle, mis on vajalik tõsiste piiriüleste küberintsidentide lahendamiseks," sõnas Luht.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR QA SPECIALIST (DEV)

Derivco Estonia OÜ

26. märts 2018

Derivco is looking for an AUTOMATION ENGINEER

Derivco Estonia OÜ

15. aprill 2018

Derivco is looking for a ERLANG/ELIXIR DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

27. märts 2018

Arvamused

Teabevara