President Ilves annab täna üle esimese e-Residendi kaardi

Täna pärastlõunal annab president Toomas Hendrik Ilves e-Estonia Showroomis üle maailma esimese e-Residentsuse kaardi The Economisti toimetajale Edward Lucas’ele.

Tänasest jõustuv isikuttõendavate dokumentide seaduse muudatus lubab väljastada digitaalseid isikutunnistusi ka e-Residentidele ehk välismaalastele, kes pole Eestis registreeritud alaliste elanike või kodanikena.

Digitaalne isikutunnistus (ehk Digi-ID) annab e-Residentidele ligipääsu Eesti e-teenustele ning õiguse allkirjastada dokumente digitaalselt, kuid ei ole füüsiline isikuttõendav dokument ja ei anna õigust Eestisse reisimiseks või siin elamiseks.

„Eelkõige näeme siin võimalust Eesti majandusruumi kasvatamiseks,“ sõnas Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka. „Tänaseks on selge, et e-residentsus tekitab huvi ettevõtjates, kes soovivad oma äri Eestis alustada või juba olemasolevat ettevõtet Eestisse tuua. E-Residentsus muudab selle protsessi nende jaoks oluliselt lihtsamaks,“ jätkas Kotka.

Tänasel üritusel annab president Ilves kaardi üle Economisti ajakirjanik Edward Lucasele, keda seovad Eestiga tugevad emotsionaalsed sidemed. „Eesti on osa minu elust – kuigi ma ei ole Eesti kodanik, saan ma nüüd olla Eesti e-Resident,“ sõnas Lucas.

Kaspar Korjuse, e-Residentsuse projektijuhi sõnul illustreerib see hästi projekti algset põhjust - Eestiga tihedalt seotud mitte-residentide elu lihtsamaks tegemist. „Täna hommikul käisin PPA kontoris esimest e-Residendi Digi-ID avaldust tegemas koos ühe ameeriklasega, kes töötab siin Skype’i projekti raames ning peab seetõttu regulaarselt Eestis käima. Püsielanikuks ta end ei registreeri, küll aga teeb e-Residentsus tema elu oluliselt lihtsamaks“.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on täna see oluline päev, mil Eestil avaneb maailma ühe arenenuima infoühiskonnana olla e-teenuste valdkonnas teerajajaks. „E-residentsus annab nüüd kogu maailmale võimaluse kogeda eestlastele tuttavaid, avatud ja tõhusaid e-teenuseid,“ lisas Pevkur.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara