Rõivas: e-teenused on võti bürokraatia vähendamiseks

Peaminister Taavi Rõivas ning Euroopa Komisjoni esimene asepresident Frans Timmermans rõhutasid vajadust üleeuroopaliste reformide järele ning arutasid võimalusi, kuidas Eestis olevaid e-teenuseid laiemalt kasutusele võtta.

"Kui Eestis räägitakse vajadusest riigireformi järele, siis Euroopa tasemel on üleeuroopaliste reformide vajadus oluliselt suurem," ütles peaminister Rõivas. "Eesti jagab hea meelega oma kogemusi bürokraatia vähendamisel ning e-teenuste töölerakendamisel. Juba ainuüksi digiallkirja üleeuroopaline rakendamine hoiaks kokku nii aega kui raha."

Rõivas tutvustas Timmermansile mitmeid e-teenuseid tervishoius ja muudes valdkondades, mis on Eestis juba harjumuspärased, kuid mille üleeuroopaline kasutuselevõtt aitaks muuta Euroopa asjaajamist lihtsamaks, efektiivsemaks, odavamaks ja inimsõbralikumaks.

Asepresident Timmermans tunnustas Eestis tehtud reforme ja kinnitas, et Euroopa vajab avaliku sektori moderniseerimiseks suhtumise muutust. "See on Euroopale suur proovikivi. Ainus võimalus suunamuutuse läbiviimiseks on teha seda liikmesriikide toel," ütles Timmermans ning avaldas heameelt, et Euroopal on võimalus arvestada Eesti häid kogemusi.

Euroopa Komisjoni esimese aspresidendi Frans Timmermansi vastutusalasse kuuluvad Euroopa parema seadusandluse, institutsioonidevaheliste suhtete, seaduse ülimuslikkuse ja põhiõiguste harta valdkonnad.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

CINAMON is looking for a passionate IT ASSISTANT

Manpower OÜ

31. oktoober 2018

Teabevara