Lennureisijate broneeringuinfosüsteemi arendatakse 3,8 miljoni euro eest

Lennureisijate broneeringuinfosüsteemi PNR arendusteenuse riigihanke võitis Safran gruppi kuuluv Morpho SAS, kes saab arendustegevuste läbiviimiseks kokku 3,84 miljonit eurot.

„Riigipiiri seaduse kohaselt on broneeringuinfo lennureisija ja –reisi kohta käiv teave, mida lennuettevõtja kogub reisijalt lennu broneeringuks. PNR andmete kasutamise peamine eesmärk on võitlus raske piiriülese kuritegevusega, sest avardunud liikumisvõimalusi kasutavad ka narkokullerid, inimkaubitsejad, salakaubavedajad jne. PNR-süsteem mõjutab otseselt ühiskonna turvalisust ning omab positiivset mõju riigi sisejulgeolekule ja võimekusele võidelda raske varjatud kuritegevusega. Broneeringuinfo töötlemise üksusena Eestis tegutseb PPA teabehaldus- ja menetlusosakonna teabehaldusbüroo,“ selgitas Siseministeeriumi infohaldusosakonna lennureisijate broneeringuinfosüsteemi projektijuht Kristi Laul.

Alates 1. jaanuarist 2016 hakkab Politsei- ja Piirivalveamet koguma lennuettevõtetelt broneeringuinfot vastavalt riigipiiri seadusele. Andmeid analüüsides saavad õiguskaitseasutused tõhusamalt välja selgitada isikud, kes võivad olla seotud kuritegevusega ja peaksid seetõttu olema kõrgendatud tähelepanu all.

Oma seadusega pandud ülesannete täitmiseks on broneeringuinfot lisaks PPA-le õigus töödelda ka Maksu- ja Tolliametil ja Kaitsepolitseiametil.

Projekt läheb kokku maksma 3,84 miljonit eurot, mida rahastatakse 90% ulatuses  Euroopa Liidu kuritegevuse ennetamise ja tõkestamise programmi ISEC vahenditest ning 10% ulatuses riigieelarvest.
Hankes osalemiseks laekus kokku 10 taotlust. PNR infosüsteemi arendusega seotud tegevused peavad olema läbi viidud 30. märtsiks 2016.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ELIXIR DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

02. veebruar 2018

Derivco is looking for a SENIOR QA SPECIALIST (QA)

Derivco Estonia OÜ

15. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara