Microsoft toob andmed Euroopasse varju

Satya Nadella, microsoft
Microsofti tegevjuht Satya Nadella tutvustab Berliinis Microsofti uut...

USA tehnoloogiahiid Microsoft teatas, et võimaldab oma välismaistel klientidel andmeid hoida Euroopas, mis kaitseb neid USA valitsuse jälitustegevuse eest.

Financial Times kirjutab, et Microsoft kavatseb rajada uued andmekeskused Saksamaale ning tagada neile selline tehniline ja juriidiline korraldus, mis asetab Euroopa valitsuste ja ettevõtete andmed USA ametivõimude käeulatusest välja.

Kontroll andmete kasutuse üle jääb Saksa kompanii (Deutsche Telekom) kätte, toonitas Microsofti tegevjuht Satya Nadella Berliinis ajakirjanikele.

Pärast USA Riikliku julgeolekuagentuuri endise töötaja Edward Snowdeni paljastusi USA jälitusteenistuste tegevuse ulatusest on eurooplaste umbusk USA firmade vastu väga suur.

Microsofti samm on analüütikute arvates märgilise tähtsusega, kuna esimest korda tunnistab USA suur tehnoloogiafirma, et tal on raske end valitsuse pealetükkivuse eest kaitsta. Ühtlasi võib Microsofti samm seada andmekaitse standardi lati nüüd kõrgemale, mis võib sundida ka teisi pilveteenuseid pakkuvaid firmasid sellist eeskuju rohkem järgima.

Teisalt võib selline järeleandmine nõrgestada USA positsiooni kõnelustel Euroopa Liiduga uue andmete vahetuse kokkuleppe sõlmimiseks nn safe harbour lepingu asemel, mille Euroopa Kohus õigustühiseks tunnistaks. Sellele lepingule oma ärimudeli üles ehitanud ettevõtted said uue aasta alguseni aega, et viia andmevahetus uutele juriidilistele alustele.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

21. oktoober 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Arvamused

Teabevara