Noored soovivad minna tööle Skype´i ja Transferwise´i

Andrus Järg
Skype Eesti juht Andrus Järg.

15-29aastased Eesti tööotsijad peavad kõige ihaldusväärsemateks tööandjateks Skype´i ja Transferwise´i, seda tänu tänu inspireerivale ning innovaatilisele meeskonnale.

"Tööturul tuntud ka kui Y-generatsioon pidas ihaldusväärseimaks infotehnoloogia valdkonna ettevõtteid ning seda suuresti tänu inspireerivale ning innovaatilisele meeskonnale — omadus, millest mõnikümmend aastat tagasi ei osanud tööotsijad tööturul unistadagi," kommenteeris CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt pressiteates.

Infotehnoloogia sektori firmad moodustasid noorema põlvkonna TOP20 ihaldusväärseimatest ettevõtetest koguni 45%, sh Skype Technologies OÜ, Transferwise Ltd Eesti filiaal, Playtech Estonia OÜ, Nortal AS, lisas ta.

Transferwise´i personaliarhitekt Kairi Pauskar nimetas CV Keskuse pressiteates haruldaseks TransferWise´i töötajatele antud otsustusvabadust ning vastutust. "Värbame tarku inimesi ja me päriselt usaldame neid. Peamine, mis inimeste silma särama paneb, on tähendusrikas töö. Saame teha inimeste jaoks üle kogu maailma olulist asja - muuta finantsmaailma õiglasemaks. Meie ettevõtte üks põhiväärtusi ütlebki: See pole lihtsalt töö, vaid revolutsioon," sõnas ta.

Playtech Estonia personalidirektor Kristi Ansberg kinnitas pressiteates, et meeskonnavaim mängib personaliotsingutel suurt rolli. "Suurim kompliment tööandjale ongi see, kui on suudetud luua keskkond, milles praegused töötajad ennast niivõrd hästi tunnevad, et soovivad seda kogemust jagada ka oma sõprade ja heade tuttavatega," märkis ta.

CV Keskuse iga-aastane uuring selgitas välja Eesti hinnatuimad tööandjad. Ettevõtteks, kus tööotsijad enim töötada sooviksid, valiti ülekaalukalt (9,3% vastanuist) Eesti Energia. Lisaks Eesti Energiale hinnati esikolmikusse Skype Technologies OÜ ning möödunud aastal esikolmikust napilt välja jäänud AS Eesti Telekom.

"Eesti Energia juures hindasid tööotsijad enim võimalust teenida head töötasu (34,7%). Lisaks hinnati Eesti suurima tööandja juures kõrgelt ka võimalusi ettevõttes karjääri teha (20,5%), head mainet tööturul (9,5%) ning meeskonnas peituvat ühtset missioonitunnetust (9%)", kommenteeris CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter märkis CV Keskuse pressiteates, et kõrge koht edetabelis juba mitmendat aastat järjest kõneleb sellest, et Eesti Energia on eestimaalaste jaoks väga oluline ettevõte ja ka hooliv tööandja oma töötajatele.

"Olen seda usku, et pikaajaline motivatsioon ei sõltu kenast kuisest palganumbrist, vaid ikka töö sisust ja tähendusest, arenguvõimalustest ja heast meeskonnavaimust. Eesti Energia on ettevõte, kus väljakutsetest puudust pole, kuid kus hinnatakse selle võrra rohkem ka uuenduslikku mõtlemist ja luuakse inimestele võimalusi professionaalseks arenguks," kinnitas Sutter.

 

Edetabeli TOP 20:

Koht (Koht eelmisel aastal) Nimi/kaubamärk

1. (1) Eesti Energia AS
2. (2) Skype Technologies OÜ
3. (4) AS Eesti Telekom
4. (3) Transferwise Ltd Eesti filiaal
5. (5) Swedbank AS
6. (98) AS Tallink Grupp
7. (8) Playtech Estonia OÜ
8. (17) AS LHV Pank
9. (10) SEB Pank AS
10. (-) Riigikogu
11. (7) ABB AS
12. (18) Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
13. (22) Eesti Kaitsevägi
14. (14) Nortal AS
15. (11) Eesti Rahvusringhääling (ERR)
16. (9) Microsoft Estonia OÜ
17. (27) AS Merko Ehitus Eesti
18. (25) Eesti Pank
19. (13) AS Kalev
20. (15) Ericsson Eesti AS

Edetabelist jäid napilt välja Tartu Ülikool, Kaubamaja AS, Tallinna Lennujaam, AS Baltika ning uued tulijad on Eesti Pank, AS Merko Ehitus Eesti, Eesti Kaitsevägi ning viimati 2013. aastal TOP 20s olnud AS Tallink Grupp. Ihaldusväärseimate tööandjate sekka hinnati tänavu tööotsijate poolt ka riigikogu, kus rekordilised 53,1% hääletanutest pidas valiku põhjuseks töötajate head töötasu.

Kokku osales uuringus 5974 vastajat üle Eesti erinevatest töövaldkondadest. Eesti ihaldusväärseima tööandja küsitluse tulemusi võetakse arvesse ka Marketingi Instituudi poolt korraldatava "Unistuste tööandja" konkursi võitja väljaselgitamisel.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara