Rõivas arutas iduettevõtjatega ärikeskkonna arendamist

Kohtumine Taavi Rõivasega
Iduettevõtjad Stenbocki majas peaministriga kohtumas.

Peaminister Taavi Rõivas arutas täna Eesti idufirmade esindajatega, kuidas koostöös nutikaid inimesi ja kõrge lisandväärtusega töökohti Eestisse tuua.

"Eesti on start-upide arvult per capita Euroopas esikohal. Usume, et edu loob uut edu ja meil on potentsiaali enamaks," ütles Rõivas pressiteates.

Tänase kohtumise eesmärk oli tema sõnul koos edukate iduettevõtjatega arutada, kuidas innustada uusi idufirmasid alustama, aidata senistel kasvada ning uusi välismaalt Eestisse meelitada.

Ümarlaual arutati, kuidas muuta osalusoptsioonide maksustamine iduettevõtete jaoks soodsamaks ja paindlikumaks. Näiteks selliselt, et ettevõtte täieliku müügi korral enne kolmeaastast optsioonide maksuvabastuse tähtaja täitumist mitte rakendada erisoodustusmaksu ning käsitleda osalusoptsioone ettevõtlustuluna.

Samuti arutati, kuidas lihtsustada kõrge kvalifikatsiooniga välistööjõu tulemist Eestisse, näiteks iduettevõtete asutamiseks ja neis töötamiseks lihtsustatud korras elamisloa saamisega.

Edasi ootab rahandusministeeriumis ees praeguse optsioonide maksustamise süsteemi analüüs ning kuidas saaks sektori vajadustele riigi poolt vastu tulla ja siseministeerium analüüsib start-up elamisloa võimalusi.

"Tahame motiveerida ettevõtlikke talente Eestis töötama, et tänastest start-upidest kasvaksid rahvusvahelised korporatsioonid," ütles Rõivas.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Teabevara