Kaljurand: e-elustiili kaitseb küberjulgeolek

Marina Kaljurand
Välisminister Marina Kaljurand Iisraelis esinemas.

Kaasaaegse ja eduka e-elustiili kaitsmiseks on vaja tegeleda küberjulgeoleku tagamisega, kinnitas välisminister Marina Kaljurand Iisraelis konverentsil Cybertech 2016.

Kaljuranna sõnul on viimaste aastakümnete jooksul toimunud kiired arengud info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate (IKT) valdkonnas mõjutanud mitmeid eluvaldkondi. "Ka Eesti jaoks on IKT olnud otsustavaks faktoriks arengu, kasvu, ühiskondliku heaolu ja stabiilsuse kohapealt," ütles ta.

Kaljurand lisas, et infotehnoloogia kasutuselevõtt valitsemises ja teenustes lihtsustab inimeste igapäevaelu, tõstab konkurentsivõimet ja usaldust ning aitab hoida kulutustelt kokku. 

Välisminister rõhutas oma kõnes, et IKT aktiivse kasutamise ja ristsõltuvusetega kaasnevad haavatavused  ja riskid. "Meie kaasaaegse ja eduka e-elustiili kaitsmiseks on meil vaja pidevalt tegeleda küberjulgeoleku tagamisega. See eeldab tihedat koostööd liitlaste ja partneritega, seda nii tehnoloogia, õigusloome, riigikaitse kui ka diplomaatia tasandil," sõnas Kaljurand.

Välisministri sõnul peavad riikidel olema selged arusaamad IKT juurutamisega kaasnevatest tehnilistest, organisatsioonilistest, õiguslikest ja julgeolekupoliitilistest riskidest.

Kõnes rääkis Eesti välisminister ka sellest, et rahvusvahelise õiguse areng peab arvestama uusi tehnoloogiaid ja nendest tingitud ohtusid. Kaljurand rõhutas, et Eesti töötab organisatsioonides nagu ÜRO selle nimel, et kinnitada rahvusvahelise õiguse, sealhulgas inimõiguste kehtimist küberruumis ning edendada õiguse rakendamises riikide konsensust.

Konverentsil kõneles ka Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu, kes rõhutas küberjulgeoleku ja rahvusvahelise koostöö olulisust ning tunnustas Eesti edusamme kübervaldkonnas.

Cybertech on märkimisväärseim väljaspool Ameerika Ühendriike toimuv küberteemaline konverents ja näitus. Cybertech annab osalejatele ainulaadse võimaluse tutvuda viimaste innovatsioonide ja lahendustega, millega on rahvusvaheline küberkogukond välja tulnud.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara