E-riigi Akadeemia aitas Lääne-Ukraina omavalitsusi e-ajastusse

Lvivi linnapea Aleksei Sadovyy
Lvivi linnapea Aleksei Sadovyy

Ukraina kohalikele omavalitsutele ja riigiametnikele suunatud konverentsil Lvivis tutvustasid Ukraina omavalitsuste esindajad 17. märtsil e-lahendusi, mis töötati välja Lääne-Ukraina omavalitsustes E-riigi Akadeemia juhtimisel.

E-riigi Akadeemia arendusjuht Hannes Astok: “Lääne-Ukraina omavalitsused tahavad muutuda e-lahenduste abil läbipaistvamaks ja avatumaks. Seda tuhinat ei tohi lasta kustuda. Akadeemial on hea meel, et Eesti ja Rootsi arengukoostöö raames oleme saanud Ukraina osa omavalitsusi paberiajast e-ajastusse aidata.”

Konverentsil tutvustatud lahendusteks olid Dolynia, Kalushi, Lvivi linnavalitsuste ja Ivano-Frankivski regioonivalitsuse elektrooniline dokumendihaldussüsteem, Kalushi kõnekeskus; Ivano-Frankivski, Dolynia ja Kalushi külastavatele turistidele suunatud m-lahendus linnas vajaliku info leidmiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks ning Ivano-Frankivski regiooni GIS-süsteem, mis on aluseks paljudele e-teenustele.

Konverentsi avanud Lvivi linnapea Andrei Sadovyy sõnul toetavad arendatud lahendused e-valitsemise arengut Lvivis. ”Elektrooniline dokumendihaldussüsteem viis meie linnavalitsusele töö uuele tasemele, muutes sisemise töökorralduse läbipaistvamaks ja hoides kokku suurel hulgal paberit. Süsteemiga lõime aluse e-teenuste pakkumiseks ka kodanikele,” ütles Andrei Sadovyy.

Konverentsi teises osas arutlesid omavalitsuste ja riigiametnikud uute koostöömudelite üle keskvõimu ja omavalitsuste vahel, mis aitaks kaasa detsentraliseerimisele ning tõhustaks infovahetust osapoolte vahel. Lisaks tutvustasid rahastajate USAID ja SIDA esindajad algavaid projekte, mis toetavad avalike e-teenuste arendamist Ukrainas.

Konverents toimus projekti “E-valitsemise tugi Ukraina omavalitsustele” osana ning selle korraldamist toetavad Rootsi rahvusvahelise arengukoostöö agentuur (SIDA) ja Eesti Välisministeerium Eesti arengukoostöö raames.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara