Martin Goroðko: Ajujahi finaalikohta väärinuks ka eResNetwork

Martin Goroðko
Martin Goroðko

Kõikide Ajujahi Top30 hulka jõudnud projektide puhul on äriline potentsiaal selgelt olemas. Austades Ajujahi þürii kaalutletud otsuseid julgen oletada, et eResNetwork oli üks nendest, mille eestvedajate ees oli finaaliust sulgeda oluliselt keerulisem, ütles Technolpoli Inkubaatori juht Martin Goroðko.

eResNetworki meeskond lahendab tänase Interneti suurimaid probleeme, milleks on turvalisus ja isikustamine. Tuginedes paljuski Eesti riigi käivitatud e-Residentsuse programmile on meeskond tabanud hästi probleemset tuiksoont selliste tegijate jaoks nagu Google ja Facebook — kuidas välistada libakontode loomist ning luua kvaliteetset, isikustatud ja tuvastatud, kasutajakontodel põhinevad andmebaasi?

Kui täna kasutatakse selleks laialt levinud krediitkaarte, pangakontosid ja e-posti aadresse, siis eResNetwork loob uue turvastandardi läbi e-Residentidele pakutava ID-kaardi. Nõnda on võimalik pakkuda rahvusvahelist autentimise teenust, kuna inimese eksistentsi tõestab ID-kaardi või e-Residentsuse staatuse olemasolu.

Sellise teenuse turg on suur, rakendatav erinevates valdkondades (e-kaubandusest sotsiaalmeediani) ning läbi aja pigem kasvava nõudlusega. Projekti väljakutseks on toote standardiks kujunemine, mida pole lihtne teostada turunduslikult ega finantsiliselt. Samas, meeskond teab mida teha tuleb, valdab teemat ning ei jää üle muud, kui soovida neile edu ja kannatlikku meelt teekonnal turvalisema e-ühiskonna suunas.

Martin Goroðko
Technolpoli Inkubaatori juht 

Allikas: Ärileht

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara