Idufirma on Tallinna loonud 3200 uut parkimiskohta

Mullu Eesti parimaks E-teenuseks valitud idufirma Barking on aastaga Tallinna loonud 3200 uut parkimiskohta, mille väljarentimine omanikele igakuiselt lisaraha teenib.

Barking on 2015. aastal loodud mobiilirakendus, millega avaneb autojuhtidel võimalus parkida seni avalikkusele suletud olnud parkimiskohtadele, nagu erinevate asutuste parklad, korteriühistute parklad ja eraparklad.

Barkingu tegevjuhi Kustas Kõivu sõnul on aastase tegutsemise järel Tallinnasse loodud parkimiskohtade arv märkimisväärselt kasvanud. Tänaseks on rakendusel ligi 3000 püsikasutajat ja rakendust on alla laetud üle 15 000 korra. Samas on sel ka oma põhjus, sest võrreldes tänavaparkimisega on Barkingu kasutamine 40% võrra soodsam.

„Oleme teinud kalkulatsiooni, et ühtekokku oleme aidanud oma klientidel säästa 70 000 eurot. Lisaks teenivad need inimesed, kes oma parkimiskoha välja rendivad, südalinnas 100-200 eurot kuus,“ kinnitas Kõiv, kelle sõnul on turul endiselt ruumi uutele parkimiskohtadele. „Sama teenust kasutades on võimalik parkimiskohtade arvu suurendada 30% võrra. Nii aitame kasutada infrastruktuuri efektiivselt.“

Üha kasvav idufirma Barking on laienenud Budapesti, Riiga, Sofiasse ja Kiievisse. Järgmisena plaanitakse vallutada London, Helsingi ja Praha.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara