SMIT-i eksjuhti ootab kohtutee

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis eelmise nädala lõpus kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) Edela regionaalosakonna endist juhatajat Vardo Mändlat korduvas omastamises ametiisikuna, teise inimese võltsimisele kihutamises ja võltsitud dokumendi kasutamises 2014. aastal, kirjutas Postimees.

Süüdistuse kohaselt omastas 34-aastane Mändla erinevat tehnikat, sealhulgas telefone ning fotokaamera, kokku üle 1600 euro suuruse summa eest, kihutades SMIT-ile müügiteenust pakkuva ettevõtte töötajat arveid võltsima. 

Mändla lahkus SMIT-ist muudel põhjustel juba 2015 jaanuaris ja SMIT avastas kuritarvitused hilisema arvete ülekontrollimise tulemusel.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul on see menetlus järjekordne näide sellest, kui oluline on omada asutuses või ettevõttes sisekontrolli või auditeerivat ülessannet täitvat töötajat, kellel on võimalus avastada asutustele tekitatud varalist kahju ja ulatust. 

"Ametiisikuna avaliku võimu teostamine eeldab ametnikelt seaduskuulekat ja eetilist käitumist," ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Küllike Kask ja rõhutas, et sedalaadi süütegude uurimisse suhtutakse väga tõsiselt ning tunnustas SMIT-i hoolsuse eest rikkumise märkamisel.

Allikas: Postimees

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

15. detsember 2017

Arvamused

Teabevara