Välisministeerium esitles 7. aprillil Eestis asuvatele välisriikide ning rahvusvaheliste organisatsioonide esinduste juhtidele uut diplomaatilist isikutunnistust, mis annab esinduste töötajaile digitaalse identiteediga juurdepääsu Eesti e-teenustele.
Välisminister Sven Mikseri sõnul soovib Eesti uue digitaalse diplomaatilise isikutunnistusega astuda sammu lähemale paberivabale, praktilisemale ning lihtsamale suhtlusele Eesti riigi ja siin asuvate diplomaatiliste esinduste vahel. „See on ainulaadne Euroopa Liidus ning loodetavasti innustab ka teisi jõudsamalt liikuma edasi e-Euroopa arendamisega,“ lisas välisminister Mikser.
Diplomaatiline isikutunnistus tõendab Eestisse akrediteerimist ja elamisõigust, näitab kasutaja diplomaatiliste puutumatuse ja eesõiguste ulatust.
Nüüd võimaldab digitaalne diplomaatiline isikutunnistus lisaks isiku füüsilisele tuvastamisele teha seda ka elektrooniliselt ning annab ligipääsu Eesti e-teenustele. Kaardi kasutaja saab Eesti isikukoodi, mis lihtsustab välisriikide diplomaatiliste esinduste töötajate asjaajamist Eestis.
Seotud lood
Välisminister Sven Mikser kohtus täna Kirgiisi Vabariigi välisministri Erlan Abdyldaeviga, kellega arutati kahepoolsete suhete tihendamist, sealhulgas IKT vallas, Kõrgõzstani ja Euroopa Liidu suhteid ning allkirjastati topeltmaksustamise vältimise leping.
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.