Välisminister Mikser: Eesti jätkab Kõrgõzstani toetamist e-riigi ülesehitamisel

Kirgiisi Vabariigi välisminister Erlan Abdyldaev ja Eesti Vabariigi välisminister Sven Mikser.
Kirgiisi Vabariigi välisminister Erlan Abdyldaev ja Eesti Vabariigi...

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Kirgiisi Vabariigi välisministri Erlan Abdyldaeviga, kellega arutati kahepoolsete suhete tihendamist, sealhulgas IKT vallas, Kõrgõzstani ja Euroopa Liidu suhteid ning allkirjastati topeltmaksustamise vältimise leping.

„Hindame kõrgelt koostööd Kõrgõzstani kui regiooni kõige arenenuma parlamentaarse demokraatiaga,“ ütles Mikser. Välisminister julgustas oma kolleegi jätkama reforme demokraatia edendamiseks ja hoidmiseks. „Kesk-Aasia regioon on ka Euroopa Liidu jaoks strateegiliselt oluline ning kindlasti püsib jätkuva tähelepanu all,“ kinnitas välisminister. Mikseri sõnul on Eesti tugev ELi ja Kõrgõzstani suhete tihendamise toetaja.

Välisminister Mikser avaldas heameelt, et IKT-alane koostöö on olnud edukas ning kinnitas, et Eesti jätkab Kõrgõzstani toetamist e-riigi ülesehitamisel. „Kõrgõzstan on meie tähtsaim arengukoostöö partner regioonis ning soovime jätkuvalt panustada projektidesse, mis on jätkusuutlikud ja kus on meie kogemusest enim kasu. E-lahendused on kindlasti selline koostööpunkt,“ ütles välisminister.

Majandusvaldkonnast rääkides nentisid välisministrid, et koostöö võiks olla tihedam. „Kindlasti on kõige perspektiivikam kahepoolse transiidi arendamine,“ ütles Mikser. Välisministrid allkirjastasid kohtumise järel valitsuste vahelise tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingu.

Tegemist on ajaloos esimese visiidiga Kõrgõzstani poolt Eestisse välisministri tasemel.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara