Elisa tõi välja uued roamingu lahendused

Täna tuli Elisa välja uute roamingu lahendustega, mille välja töötamisel lähtuti klientide soovidest ja reisimisharjumustest. Olemasolevatel Elisa klientidel säilivad tänased paketid, juurde tulid võimalused asuda kasutama Euroopa nutipakette, Põhjamaade nutipakette või turul ainulaadset Soome nutipaketti.

Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen rõhutas, et Elisa olemasolevatele klientidele jäävad kehtima tänased paketitingimused. „Tänaste hulgihindade juures ei näe me, et saaksime hetkel veel paketid Eestis ja EU-s ühtlustada. Ootame hulgihindade normaliseerumist ja loodame, et saame regulatsiooniga täies mahus liituda,“ rääkis Sami Seppänen.

Juhul, kui olemasolev Elisa klient soovib täna reisida EU riikidesse, on tal alates juuni keskpaigast võimalik kasutada viis korda soodsama hinnaga roamingu Interneti päevapiletit ning loomulikult jääb talle alles võimalus rääkida EU-s 30 kõneminutit ilma lisatasuta. Alates 15. juunist 2017 on Elisa roamingu Interneti päevapileti hind 2,5 eurot ning mobiilse interneti kasutusmaht 400 megabaiti.

Kuna Elisa kliendid on üles näidanud suurt huvi pakettide vastu, mida saab kasutada nii Eestis kui ka kõikides teistes EU riikides, tõi Elisa turule ka Euroopa nutipaketid. „Samas tahame hoida paketid konkurentsivõimelisena eelkõige Eestis, seega oleme jälginud, et just koduseks kasutuseks oleks pakettides piisavalt andmesidemahtu,“ täpsustas Seppänen.

Euroopa Nutipakettidega on võimalik kasutada sõltuvalt paketist piiramatul kiirusel andmesidet, kõneminuteid ja sõnumeid Eestis ning EU-s ning pakettide hinnad on vastavalt valitud teenuste mahule vahemikus 8-21 eurot (vt täpsemalt lisatud tabelist).

Nii Elisa statistika kui ka klientide tagasiside kinnitavad, et enim ootavad Elisa kliendid aga soodsaid rändluslahendusi lähivälismaa riikides – Põhjamaades, sest seal õpitakse või käiakse tööl kõige tihedamini. „Nendele klientidele töötas Elisa välja veel kolmanda lahenduse Põhjamaade nutipakettide näol ja need kehtivad seitsmes Põhjala riigis; Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Lätis ja Leedus,“ tutvustas Seppänen roamingu kasutamise võimalusi Põhjamaades.

Põhjamaade Nutipaketid sisaldavad vastavalt vajadusele jagatava mahuga internetti, kõnesid ning sõnumeid kõikides Põhjamaades (sh Eestis), pakettide hinnad on vastavalt valitud teenuste mahule 18 ja 28 eurot (vt täpsemalt lisatud tabelist).

Neljanda lahendusena tõi Elisa turule Soome nutipaketi. „Eesti ning Soome on üle Euroopa palju kuulsust kogunud just oma piiramatute andmesidelahendustega ning esimese ja ainsa operaatorina toomegi välja erilahenduse just Soomes tihti käivatele klientidele – Soome Nutipaketi, milles saab piiramatult suhelda nii kõneminutite kui andmeside vahendusel mõlemal pool lahte,“ tutvustas Seppänen Eesti-Soome roamingu lahendust. Pakett sisaldab piiramatus mahus andmesidet, kõnesid ja sõnumeid nii Eestis kui ka Soomes kasutamiseks ning selle kuutasuks on 36 eurot.  

Käesoleva aasta 15. juunist kaovad EL-is rändlustasud ning valdavas osas euroriikides hakkavad inimesed kodust mobiilsidepaketti kasutama samadel tingimustel terves Euroopa Liidus. Elisa esitas kaks nädalat tagasi Tehnilise Järelevalve Ametile taotluse regulatsioonist kõrvale jääda, sest regulatsiooniga liitumine põhjustaks Eestis mobiilse interneti kasutusmahtude vähenemise ja siseriiklike hindade kasvu.

Eelmisel nädalal väljastas Tehnilise Järelevalve Amet Elisale loa kasutada jätkusuutlikkuse mehhanismi, mis võimaldaski Elisal turule tuua erinevad ja kliendi vajadustest lähtuvad roamingu lahendused. 

Elisa Euroopa Nutipaketid alates 15. maist 2017

Juhuslikule netikasutajale

Aktiivsele suhtlejale

Tegutsejale

Seiklejale

Maksimalistile

Kuutasu

8 €

12 €

16 €

19 €

21 €

Andmeside kiirus

piiramatu

piiramatu

piiramatu

piiramatu

piiramatu

Andmeside maht Eestis,

1 GB

3 GB

9 GB

15 GB

50 GB

sellest maht EUs

0,5 GB

1,5 GB

4 GB

4 GB

5 GB

Kõneminuteid ja SMSe Eestis

piiramatult

piiramatult

piiramatult

piiramatult

piiramatult

Kõneminuteid ja SMSe EUs

1000 min + 1000 smsi

1500 min + 1500 smsi

2000 min + 2000 smsi

2000 min + 2000 smsi

2000 min + 2000 smsi

Paketi nimi

Euroopa Nutipakett 8

Euroopa Nutipakett 12

Euroopa Nutipakett 16

Euroopa Nutipakett 19

Euroopa Nutipakett 21

 

Elisa Põhjamaade Nutipaketid alates 15. maist 2017

Aktiivsele seiklejale

Talendile Põhjamaades

Maksimalistile Soomes

Kuutasu

18 €

29 €

36 €

Andmeside kiirus

piiramatu

Piiramatu

piiramatu

Andmeside maht

 20 GB

50 GB

piiramatu

Kõneminuteid ja SMSe Eestis ja lähiriikides

1000 min + 1000 SMSi

1000 min + 1000 SMSi

Piiramatult

Kõneminuteid ja SMSe Eestist välismaale

100 min + 100 SMSi

100 min + 100 SMSi

100 min + 100 SMSi

Hinnakiri kehtib:

Põhjamaades

Põhjamaades

Elisa võrgus Eestis ja Soomes

Paketi nimi

Põhjamaade Nutipakett 18 +

Põhjamaade Nutipakett 29 +

Soome Nutipakett 36

 Elisa avalikustab ärikliendi Euroopa Nutipaketid 1. juunil 2017.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara