Helmes kasvatas käivet 22,2 miljoni euroni

Helmese juht Jaan Pillesaar
Helmese juht Jaan Pillesaar

Eesti suuruselt teise tarkvarafirma Helmese käive kasvas 2016. aastal 12,4 protsenti 22,2 miljonini. Ettevõte teenis 2,9 miljonit eurot puhaskasumit.

Helmese käibest 68 protsenti ehk 15,1 miljonit tõid ettevõttes loodud tarkvarakomponendid ja sellest 67 protsenti moodustas eksport.

Helmese juhi Jaan Pillesaare sõnul oli kogu Eesti tarkvarasektoril tugev aasta. “Helmes võitis mitu olulise mahuga hanget ja välisklienti. Näiteks tõime Rahvusvahelise Energiaagentuuri, OECD ning koostöös ülemaailmse IT-korporatsiooniga Solera Saksa kindlustusgigandi Allianzi,” rääkis Pillesaar.

Pillesaare sõnul on äri kasvamise eeldus kliendirahulolu, mis on aastaid olnud rahvusvaheliste uuringu-firmade poolt mõõdetuna maailma tipus ning 2016. aastal 4.5 punkti tasemel viiest.

Helmes on viimastel aastatel kaasanud keskmiselt 50 tarkvaraeksperti aastas, praegu töötab ettevõttes 260 inimest. “Välisklientide mahud kasvavad ning tänavu vajame taas 50 uut tarkvarainseneri. Avame Tartus uue esinduse ning kaardistame võimalusi kontori avamiseks Lääne-Euroopas,” rääkis Pillesaar.

“Oleme mitu aastat täiustanud oma teenusmudelit, nüüd on aeg ettevõtet kasvatada. Hakkame töötama rohkem globaalselt ja avame uusi arenduskeskuseid Eestist väljas. Sisulise poole pealt uurime ja rakendame koos klientidega tehisintellekti algoritme. Tehisintellekt muudab maailma järgneva 30 aastaga tundmatuseni ning me tahame olla nende muudatuste loojate hulgas. Selleks on meil väga head inimesed, sobiv turg ja tegevusmudel,” rääkis Pillesaar.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Tallinna Linnakantselei otsib IT TEENUSTE PROJEKTIJUHTI

Tallinna Linnakantselei

09. märts 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara