Google sai Euroopast rekordtrahvi

Google kaotas Euroopas oma suurima kohtuvaidluse, mis tähendab, et ettevõte peab maksma hiigeltrahvi.

Nimelt süüdistasid Euroopa ametivõimud Google’it otsingutulemuste moonutamises viisil, mis aitas kaasa tema konkurentide väljasuretamisele ning suunas kliente rohkem Google'i enda e-müügikanalite juurde. Trahviks sellise tegevuse eest määrati Google’ile 2,4 miljardit eurot.

„Google’i strateegia oma teenuste pakkumisel ei seisne üksnes oma toote parendamises, vaid otsingutulemustes eelistatakse süstemaatiliselt enda e-müügi teenuseid,“ ütles Euroopa Komisjoni konkurentsiõiguse ametnik Margrethe Vestager Bloombergile. „Nii puudub ka Euroopa tarbijal adekvaatne informatsioon vabade valikute langetamiseks.“

Ühtlasi anti Alphabeti tütarettevõttele aega 90 päeva, et senine konkurente diskrimineeriv tegevus lõpetada ning reastada nad otsingumootoris samade põhimõtete alusel nagu kõik teised ettevõtted. Google peab kahe kuu jooksul Euroopa Komisjoni teavitama, kuidas see saavutatakse.

Korraldustele mitteallumine võib Google’ile kaasa tuua lisatrahvi, mille suurus on 5 protsenti igapäevasest käibest vastavalt tähtaja ületanud päevade arvule.

Uurimine on kestnud 7 aastat ning selle algatasid mitu väiksemat veebipoodi. Nende hulgas oli ka suuremaid tegijaid, näiteks Microsoft.

Allikas: Äripäev

Osale arutelus

  • Indrek Mäe

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

REGIONAALHAIGLA IT teenistus otsib HELPDESKI IT-SPETSIALISTI

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

07. oktoober 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara