Mihkelson: Eestil on Lõuna-Koreaga koostööpotentsiaali kaubavahetuses ja kübervallas

Väliskomisjoni kohtumisel Korea Vabariigi Rahvusassamblee väliskomisjoni esimehe Shim Jae-Kwoni ja teda saatva delegatsiooniga oli arutelu all koostöö laiendamine kübervaldkonnas ja kaubavahetuses ning julgeolekupoliitiline olukord Korea poolsaarel.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Eesti ja kõigi lääneliitlaste huvides, et Korea poolsaar saaks tuumavabaks. „Ainus vastvõetav viis selleni jõudmiseks on diplomaatilised läbirääkimised,“ ütles Mihkelson. Ta avaldas lootust, et Põhja-Koreale kehtestatud sanktsioone rakendatakse kõigi poolt täielikult ja läbirääkimisi on võimalik pidada.

Mihkelsoni sõnul on Eesti ja Lõuna-Korea kahepoolsetes suhetes seni kasutamata võimalused kaubavahetuse märgatavaks elavdamiseks. “Eesti peaks senisest palju aktiivsemalt püüdlema Lõuna-Korea turule ning kasutama selleks Euroopa Liidu ja Korea Vabariigi vahel kehtivat vabakaubanduslepingut,” ütles Mihkelson ja lisas, et huvi Lõuna-Korea poolelt on olemas.

Mihkeslon avaldas heameelt, et kaitsealane koostöö Eesti ja Lõuna-Korea vahel on tõusnud eriti viimasel paaril aastal täiesti uuele tasemele. Sõlmitud on ühiste kavatsuste leping liikursuurtükkide ("Kõu") hankeks ning kiirelt edeneb küberkaitsealane koostöö.

Mihkelson ütles kohtumise lõpul, et Eesti ja Korea Vabariik võiksid kahepoolsete suhete tihendamise nimel mõelda tõsiselt diplomaatiliste esinduste rajamisele teineteise pealinna. “Eestil oleks eeskätt majandussuhete edendamisele keskenduvast esindusest üksnes võita,” ütles Mihkelson.

Komisjoni aseesimehe Keit Pentus-Rosimannuse sõnul tuleks edasi arendada koostööd küberkaitse valdkonnas, sest sõltumata riigi geograafilisest asukohast on see valdkond väga tähtis.

Korea Vabariigi Rahvusassamblee väliskomisjoni esimees kinnitas oma riigi valitsuse huvi nii kaubavahetuse elavdamise vastu kui ka koostöö vastu küberkaitse ja e-valitsemise vallas.  

Kohtumisel osalesid veel komisjoni liikmed Barbi Pilvre ja Henn Põlluaas.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara