Eesti soovib kiiremini ELi digitaalset ühisturgu

Jüri Ratas
Jüri Ratas

Eesti soovib kiiremat edasiliikumist digitaalse ühtse turu loomisega Euroopa Liidus.

Peaminister Jüri Ratas osaleb täna ja homme euroliidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel, kus on arutlusel mitu Eestile olulist küsimust.

„Esiteks kaugel oleme digitaalse ühtse turu loomisega, kus soovime näha kiiremaid ja otsustavamaid samme, muu hulgas autoriõiguste reformis ja küberjulgeolekus. Elavat mõttevahetust on oodata digimajanduse õiglases maksustamises ehk jätkame teemaga, mis sai alguse digitippkohtumisel Tallinnas,“ rääkis Ratas.

Esimesel päeval on peateemadeks ELi siseturu tulevik, ühine väliskaubanduspoliitika, digimaksustamine ning suhted Türgiga. Teine päev keskendub Brexiti-kõneluste hetkeseisule ja euroala tulevikule.

Ülemkogu eel kohtub Ratas koos Läti, Leedu ja Poola ametikaaslasega Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga. Tavapäraselt kohtuvad ülemkogu ajal ka kolme Balti riigi ja ELi kuuluva kolme Põhjamaa (Soome, Rootsi, Taani) riigi- ja valitsusjuhid.

Jüri Ratas on tagasi Eestis reede õhtul. Sel ajal asendab teda peaministri ülesandeis töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara