CERT hoiatab: taas hoogustus „firmajuhi“ petuskeem

Viimastel päevadel on taas hoogustunud nn tegevjuhi petuskeem, kus raamatupidajale või finantsjuhile saadetakse näiliselt ettevõtte tegevjuhi nimelt kiri ülesandega teha ruttu pangaülekanne.

Kirjade sisu on lühike ja konkreetne „Kas oled laua taga?“, „Kas on võimalik teha kiiresti makse?“ või „Kas saate teha rahvusvahelise pangaülekande täna?“, teatas riigi infosüsteemi ameti intsidentide käsitlemise osakond (CERT).

Kirjale vastamise korral saadetakse makse tegemiseks juba uus info, mis üldjuhul on sarnane alloleva kirjaga [fail lisatud meilile].

Kui teie postkasti on jõudnud ülalkirjeldatud kiri, kus tegevjuht soovib kiiret makset, võib selle edastada IT-osakonda või IT-partnerile ning seejärel postkastist jäädavalt kustutada.

Kui te pole kirja päritolus kindel, helistage saatjale endale teadaoleval – ent mitte mõnikord e-kirjas toodud – telefoninumbril.

IT-osakond või –partner saab kirja koos päistega edastada RIA intsidentide käsitlemise osakonnale aadressil cert@cert.ee analüüsimaks kirja päritolu.

Kui õnnetu juhuse korral on pangaülekanne juba toimunud, pöörduge makse tagasikutsumiseks kohe oma panga poole ning esitage toimunu kohta avaldus politsei- ja piirivalveameti küberkuritegevuse büroole.

Tegevjuhi petuskeemi kohta leiab rohkem infot ja soovitusi RIA blogist blog.ria.ee.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

PASSWARE is looking for an OPERATIONS' MANAGER

Manpower OÜ

30. oktoober 2018

Teabevara